NFT Haberleri

Raoul Pal, NFT’lerin Potansiyelini Anlamaya Başladığını Söyledi!

Goldman Sachs’un eski yöneticisi Raoul Pal, kripto para sektöründeki katılımcıları şaşırtan değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) gelecekte büyük kazançlar sağlayabileceğini belirtiyor.

Pal son video güncellemesinde YouTube abonelerine, değiştirilemez tokenlerin potansiyelini anlamaya başladığını açıkladı.

“Geçtiğimiz yıl dikkatimi çeken bir şey, NFT’lerin ne olduğunu ve neler yapabileceklerini anlamaya başlamamdı…

Blok zinciri teknolojisi sayesinde, bir değiştirilemez tokeni tekil hale getirebilirsiniz. Bu, sınırlı sayıda basılmış bir baskıya ya da sahip olduğunuz bir eşsiz tabloya benzer. Şimdi.. evet.. bir eserin görüntüsüne sahip olabilirsiniz, örneğin Mona Lisa’nın resmi. Ancak, onun gerçek sahibi olamazsınız. Aslında, o eserin görüntüsüne sahip olan kişi sayısı ne kadar artarsa, gerçek orijinalin değeri de o kadar artar. Bu, birçok insanın anlamakta zorlandığı bir konudur.”

nft haberleri

Raoul Pal, ETH varlıklarının %10’unu NFT projelerine yatırdı

Raoul Pal, Ethereum (ETH) varlıklarının %10’unu satın aldığını ve bunları çeşitli NFT projelerine yatırdığını açıklıyor. Real Vision’un kurucusu, NFT’lerin çoğunlukla ETH cinsinden fiyatlandırıldığını göz önünde bulundurarak, bunların Ethereum’da ikincil bir pozisyonda tutulabileceğine dikkat çekiyor.

“Bu nedenle, Ethereum (ETH) portföyümün belki de %10’unu premium NFT’lere ayırmaya başladım. Bu değiştirilemez tokenlerden bazıları topluluk projeleri, bazıları ise sanat projeleri. Crypto Punks ve Bored Apes’in fiyatlarına baktığımda, punk benzeri NFT’lerin ETH cinsinden fiyatlarının inanılmaz derecede sabit kaldığını fark ettim. Evet bir patlama yaşadılar, sonra geri döndüler ve yaklaşık 65 ETH’den işlem gördüler. Bu benim için ilginç çünkü daha fazla düşmediler. Haziran ayındaki büyük kripto düşüşünden keskin bir yükseliş yaşadılar ve sonrasında yeniden yükseldiler. Hala 65 ETH civarında işlem görüyorlar. Bu nedenle, bu NFT’lerin fiyatları ETH’nin fiyatına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.”

Pal, gelecekte NFT’lerin yüksek kaliteli gayrimenkuller gibi hareket edebileceğini öngörüyor. Hatta, pahalı gayrimenkullerin aşırılık zamanlarında ekonomiyi geride bırakmasına benzer şekilde, Ethereum’dan daha iyi performans göstermeleri mümkün olabilir.

“Ethereum’u üst düzey bir gayrimenkul gibi düşünmenin NFT’ler için de geçerli olabilir. Bir Crypto Punk’ı, Londra, New York, Hong Kong veya herhangi bir yerde üst düzey bir gayrimenkul olarak hayal edin. Ekonomi canlandığında ve insanların daha fazla parası olduğunda, pahalı üst düzey gayrimenkuller satın alma eğilimindedirler ve bu gayrimenkuller piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterir.

Ethereum ekonomisi de zaman içinde toparlanacak ve Ethereum fiyatı arttıkça; ekonomik faaliyetler ve Ethereum ekonomisi arttıkça, fazla getirilerin bir kısmı varlıklara geri dönüştürülebilir. ETH varlıkları da Crypto Punks gibi sabit fiyatlı şeylerdir ve bu nedenle üst düzey bir gayrimenkul gibi hareket edebilirler.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!