NFT Haberleri

NFT Piyasası, Şubat Ayında %117 Artarak 2 Milyar Doları Aştı!

Son iki ay içinde, Değiştirilemez Token (NFT) piyasaları hızlı bir yükseliş sergiledi ve işlem hacimleri neredeyse bir yıl önceki zirveyi aştı.

Piyasa istihbarat platformu DappRadar’ın raporuna göre, Şubat ayı boyunca kripto alt sektörü işlem hacmi 2 milyar doları aştı.

Son iki ayda, Değiştirilemez Token piyasaları hızla yükselişte ve işlem hacimleri bir yıl önceki zirveyi aştı. DappRadar’ın raporuna göre, Şubat ayında kripto alt sektöründeki işlem hacmi 2 milyar doları aşarak, Ocak ayındaki 946 milyon dolarlık işlem hacmine kıyasla %117’lik bir artış gösterdi. DappRadar, bu rakamın Mayıs 2022’deki Terra (LUNA) çöküşünden bu yana görülmemiş bir seviye olduğunu belirtiyor.

“NFT piyasası, Ocak ayında görülen zincir üzerindeki yükseliş ölçütlerini Şubat ayı boyunca sergilemeye devam etti. Toplam değiştirilemez token işlem hacmi, Luna çöküşünden bu yana görülmemiş bir değer olan etkileyici 2 milyar dolara ulaştı.”

nft haberleri

Ethereum (ETH), NFT piyasasında hâkimiyetini sürdürüyor

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH), NFT alanında hâkimiyetini sürdürüyor ve 1,6 milyar dolarlık işlem hacmiyle en baskın blok zinciri konumunu koruyor. Bu pay, piyasadaki %83,36’lık bir hâkimiyeti temsil ediyor.

Değiştirilemez token ticaret platformu Blur ise en iyi performans gösteren NFT platformları arasında öne çıkıyor ve 1,3 milyar dolarlık işlem hacmiyle en baskın oyuncu konumunda bulunuyor. Bu rakam, tüm piyasadaki işlem hacminin %64,8’ini temsil ediyor.

“İşlem hacmindeki artış kısmen Blur’daki wash NFT çiftçiliğinden kaynaklansa da, bu durum sektörün geneli için olumlu bir gelişmeyi temsil ediyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!