NFT Haberleri

İngiltere Parlamentosu, Düzenleme İhtiyaçlarını Belirlemek İçin NFT’lere ve Blockchain Teknolojisine Soruşturma Açtı!

İngiltere parlamentosu üyeleri, alanı düzgün bir şekilde düzenlemeyi araştırmak amacıyla blok zinciri ve değiştirilemez token (NFT) teknolojisi hakkında resmi bir soruşturma başlatıyor.

İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi (DCMS) yeni bir duyuruda, NFT’lerin ve blok zinciri teknolojisinin riskleri, faydaları ve operasyonları hakkında resmi bir soruşturma yürüttüklerini söyledi.

Komite, 2021’de 17 milyar doları aşan NFT satışlarındaki son patlamaya yanıt olarak soruşturmayı açtığını söyledi.

ingiltere parlamentosu-kriptoup

DCMS ayrıca, NFT pazarının çöküşün eşiğinde dev bir balon olabileceğine dair endişelere yanıt olarak soruşturmayı açtıklarını söyledi.

“NFT fiyatlarındaki ve satışlarındaki düşüşler korkuları daha da artırdı: Jack Dorsey’in ilk tweet’inin NFT’si orijinal olarak 2,9 milyon dolara satıldı; açık artırmada yeniden listelendiğinde, en yüksek teklif 280 dolardı. Benzer şekilde, haftalık NFT satışları Ağustos 2021’den Mart 2022’ye kadar %90’dan fazla düştü.”

Duyuruya göre, mevcut UK NFT düzenlemeleri pratikte mevcut değil.

DCMS komitesi başkanı Julian Knight MP diyor ki,

“NFT’ler dijital dünyayı o kadar hızlı taradı ki durup düşünmeye zamanımız olmadı. Artık piyasa çılgınca yön değiştiriyor ve balonun patlayabileceğine dair korkular var, bu çığır açan teknolojinin risklerini, faydalarını ve düzenleyici gerekliliklerini anlamamız gerekiyor.

Yatırımcılar, özellikle savunmasız olanlar, satın alma anında değeri düşebilecek NFT’leri satın almak için dolandırılma riski altındadır. Soruşturmamız, bu tüketicileri ve daha geniş pazarları değişken yatırımlardan korumak için daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olup olmadığını araştıracaktır.

Bu sorgulama aynı zamanda Parlamentonun varlıkların nasıl alınıp satıldığını demokratikleştirebilecek heyecan verici yeni bir teknolojinin sunduğu fırsatları anlamasına yardımcı olacaktır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!