NFT Haberleri

NFT Ticareti, 945.000.000 Doların Üzerine Çıktı!

Kripto piyasalarının aylar süren ayı piyasasından toparlanmaya başlamasıyla birlikte, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) işlem hacmi Ocak ayında hızla arttı.

Piyasa istihbarat platformu DappRadar’ın yeni verilerine göre, NFT satışları Ocak ayında aylık bazda %38 artışla 946 milyon $’a yükseldi ve Haziran 2022’den bu yana kaydedilen en yüksek işlem hacmine ulaştı.

NFT 946 milyon dolara ulaştı

Ayrıca, NFT satışlarının Aralık 2022’ye göre %42 arttığını da tespit etti.

“NFT piyasası, Ocak 2023’te NFT işlem hacimleri ve satış sayılarındaki artışla toparlanıyor gibi görünüyor. NFT işlem hacmi bir önceki aya göre %38 artış kaydederek 946 milyon dolara ulaştı. Bu, Haziran 2022’den bu yana kaydedilen en yüksek işlem hacmi. NFT’lerin satış sayısı da bir önceki aya göre %42 artarak 9,2 milyona ulaştı.”

nft analiz
Kaynak: DappRadar

DappRadar ayrıca, DeFi’ye kilitlenen toplam değerin (TVL) Aralık’tan Ocak’a %26,8 artmasıyla sektörün merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün de yeniden güç kazandığını tespit etti.

“DeFi piyasası Ocak 2023’te, bir önceki aya göre %26,82 artarak 74,6 milyar $’a ulaştığı için toparlanma belirtileri gösterdi. Bu metrik kripto fiyatlarındaki yükselişten büyük ölçüde faydalanmış olsa da, diğer zincir içi göstergeler bir boğa eğilimine işaret ediyor.”

defi analiz
Kaynak: DappRadar

Analiz platformu ayrıca, DeFi’nin toparlandığına dair daha fazla kanıt olarak likidite sağlayıcısı Lido Finance ve önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ile ilgili istatistikleri de gündeme getiriyor.

DappRadar’a göre Lido, ETH’nin geçtiğimiz Eylül ayında proof-of-stake mutabakat mekanizmasına geçmesinin neden olduğu likit stake protokollerinin artan popülaritesi nedeniyle, stabil coin DAI’nin yaratıcıları Maker DAO’yu geride bırakarak en büyük DeFi protokolü haline geldi.

“Lido Finance bu ay Maker DAO’yu devirerek en büyük DeFi protokolü haline geldi. Bu durum büyük ölçüde likit stake türevi (LSD) protokollerinin artan popülaritesinden kaynaklandı ve Ether son 30 gün içinde %33 gibi önemli bir oranda artış gösterdi.

telegram 12

Ethereum’un proof-of-stake’e (PoS) geçişi LSD’lere artan ilginin katalizörü oldu. Lido bundan faydalanmakta hızlı davrandı ve aldığı Ether’i stake protokolüne gönderdiği için ücret geliri Ethereum PoS kazançlarıyla doğru orantılı oldu.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!