Bitcoin Haberleri

SEC, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin İddialarını İnceliyor!

SEC, Do Kwon’un, Terra adlı kripto para birimi ekosistemi çökerken geçen yıl Mayıs ayında 10.000 Bitcoin (BTC) değerindeki yaklaşık çeyrek milyar doları aktardığını öne sürüyor.

SEC’nin şikayetine göre, Kwon, BTC’yi Terraform Labs ve Luna Foundation Guard’dan (LFG) aldı ve ardından bir İsviçre banka hesabına transfer etti. Şu anda, BTC’nin nerede olduğu veya ne amaçla kullanıldığı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

SEC, Bitcoin’in nakde dönüştürüldüğüne dair iddialarda bulundu

Haziran 2022’den bu yana, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 100 milyon doların üzerinde Bitcoin’in nakde dönüştürüldüğüne dair iddialarda bulunuyor.

“Mevzubahis Terraform ekosistemiyle ilgili davalılar, elde ettikleri önemli gelirleri hala ellerinde bulunduruyorlar. Bu hususta, Terraform ve Luna Foundation Guard kripto varlık platformu hesaplarından davalılar, 10.000’den fazla Bitcoin’i içermeyen bir cüzdana veya soğuk cüzdana (yani, kendine has saklama yerlerinde bulunan bir cüzdan) transfer ettiler.

Mayıs 2022’den bu yana, Terraform ve Kwon, periyodik aralıklarla İsviçre merkezli bir finans kurumundaki bu cüzdandan Bitcoin transferleri yapmaya devam ediyorlar ve Bitcoin’i nakde dönüştürdüler.

Bu davayla ilgili şikayet tarihi olan Haziran 2022’den bu yana, İsviçre hesabından 100 milyon doların üzerinde nakit para çekilmiştir.”

bitcoin haberleri

Geçtiğimiz hafta SEC, Kwon’un LUNA ve Terra USD (UST) ile ilgili olarak yatırımcıları aldatmakla suçlanmasına resmen karar verdi.

“Terraform ve Do Kwon’un, LUNA ve Terra USD dahil olmak üzere bir dizi kripto varlık menkul kıymeti için gerekli olan tam, adil ve doğru açıklamayı kamuoyuna sunmadığına dair iddialarda bulunuyoruz. Ayrıca, yanlış ve yanıltıcı beyanlarını tekrarlayarak yatırımcılara güven oluşturmak için dolandırıcılık yaptıklarını ve yıkıcı kayıplara neden olduklarını iddia ediyoruz…

Bu davada, bazı kripto şirketlerinin menkul kıymetler yasalarına uyum sağlamaktan kaçınmak için ne kadar ileri gidebileceklerini göstermenin yanı sıra, SEC’in kararlılığı ve kendini işine adamış kamu görevlilerinin gücünü de açığa çıkardığını düşünüyoruz.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!