Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Polygon Fiyat Tahmini – MATIC Fiyatı 2022’de 5 Dolara Çıkacak mı?

Bu Polygon (MATIC) 2022 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, MATIC fiyat analizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel önlemleri göreceksiniz.

Bu 2021 boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesine fırlayan birçok kripto para birimi var. Buna karşılık, bazı kripto paralarda da fiyat düşüşü yaşandı. Bu nedenle, birçok kripto tüccarı ve yatırımcısı, kriptoyu iyi bir fiyata tutmanın veya satmanın zamanının gelip gelmediği konusunda kafa karıştırıyor. MATIC için eski durum söz konusu olabilir.

Dahası, kripto piyasası son zamanlarda düşüş hareketinde ve çoğu kripto para önceki karlarını kaybediyor. Senaryo, MATIC fiyatıyla aynı mı? Bu MATIC fiyat analizi 2022 makalesinde kısa süre içinde öğreneceğiz. Ama önce, MATIC‘in ne olduğuna bir bakalım.

Polygon (MATIC) Nedir?

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi düzenlenmiş, kullanımı kolay platformdur. Temel öğesi, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

Polygon’un yerel belirteci olan MATIC, Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC-20 belirtecidir. Ayrıca, jetonlar, Polygon‘daki ödeme hizmetleri için ve Polygon pazarında faaliyet gösteren kullanıcılar arasında bir ödeme para birimi olarak kullanılır.

Artık MATIC hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, MATIC’in 2022’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa öğrenmeyi mi merak ediyorsunuz? Bana katılın ve bu MATIC fiyat analizi ve MATIC fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Polygon (MATIC) Mevcut Piyasa Durumu

CoinMarketCap’e göre MATIC, bu Poligon fiyat analizinin yazıldığı tarih itibariyle 24 saatlik işlem hacmi 2.449.298.911$ ile 2.52$’dan işlem görüyor. MATIC fiyatı son 24 saatte %4,63 düştü.

Ayrıca, MATIC, 7.16B MATIC’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda MATIC için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, FTX, CoinTiger ve Mandala Exchange’dir.

Şimdi, 2022 için bu MATIC teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Polygon (MATIC) Fiyat Analizi 2022

Polygon, Ethereum ağını rahatsız eden sorunlara bir son vermek isteyen bir Ethereum girişimidir. Ayrıca, Ethereum blok zincirinin karşılaştığı iki önemli sorun, yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süresidir. Öte yandan, Polygon, Ethereum’un düşük işlem süresini ele almaya çalışıyor.

MATIC’in blok zincirindeki son gelişme ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olur mu? Bu MATIC fiyat tahmini makalesindeki grafiklere bakalım.

matic usdt chart ascending channel pattern 1024x559 1
MATIC/USDT grafiği Artan Kanal modeli (Kaynak: TradingView )

Günlük bir zaman dilimine göre belirlenen yukarıdaki grafikte Yükselen Kanal Trendi modelini görebiliriz. Yükselen kanal, eğimli bir paralel çizgi boyunca yukarı yönde gerçekleşen fiyat hareketidir. Dahası, grafik bu fiyat modelindeki En Yüksekler ve En Düşükler’i gösterir. Ayrıca, bu model kısa vadeli bir yükselişi temsil ediyor.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında MATIC ayı-boğa trendinden döndü. Bu, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacminin bir sonucudur.

matic usdt rsi 1024x559 1
MATIC/USDT RSI (Kaynak: TradingView )

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi  (RSI) 59.10’da, bu da MATIC’in zaten neredeyse aşırı alım durumunda olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak, bu herhangi bir zamanda fiyatın tersine çevrilmesine yol açabilir.

MATIC’in Basit Hareketli Ortalamasını (SMA)  ve Üstel Hareketli Ortalamasını (EMA) da aşağıya bakalım.

matic 30 day sma and 50 day ema 1024x559 1
MATIC 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

MATIC, bu yıl potansiyel kripto para birimlerinden biridir. 2021’in başından bu yana, MATIC’in fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor. Ayrıca, bazı kripto uzmanları Mart ayının altcoin sezonu olacağını tahmin ediyor .

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2022

Şu anda MATIC, CoinMarketCap’te 19. sırada yer alıyor. Aslında, MATIC’in fiyatı 27 Aralık 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2,92$’a ulaştı. Dahası, 24 saatlik işlem hacmi 2,454,537,766 milyon$’ı aştı.

Bu piyasa performansı, MATIC’in 2022’deki yükseliş pozisyonunu koruması için yeterli olacak mı? Sonuçları öğrenmek için heyecanlı mısınız? Peki, ne bekliyoruz? Bu MATIC fiyat tahmininde 2022’nin dibine inelim.

matic usdt price chart 1024x521 1
MATIC/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

MATIC fiyat tahminimiz 2022 için kısa-orta vadeli senaryoda, MATIC’in geri çekilme seviyesini 2,72 dolardan aşması gerekiyor. Bunu yapmak için Fib seviyesinde 1,48 dolardan daha fazla destek oluşturması gerekiyor. Aksi takdirde, ayılar üstünlük kazanabilir ve MATIC’i kendi bölgelerine sürükleyebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli MATIC fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Dahası, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı yüksek. Bununla birlikte, bu ancak bir dizi psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, MATIC 2023’ün sonunda 7.5$’a ulaşacak. Ayrıca 2023’ün ilk yarısı 6$’a kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 7,5 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2024

MATIC, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sağlam bir şekilde tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı misyonunu 12 $’da hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, MATIC fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, MATIC yatırımcıları 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, MATIC‘in kripto pazarındaki fiyatını artırabilir. En iyi yatırım, fiyat yükselip yaklaşık 20$’a ulaşabileceğinden.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde MATIC fiyatları 35 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak MATIC için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, MATIC’in tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!