Kripto Para Analizleri

Kripto Analiz Firması: Maker’da Yükselen Balina Aktivitesi Trendleri Etkileyebilir!

Santiment adlı blok zinciri analiz şirketine göre, Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin’de artan kripto balina aktivitesi piyasa trendinin değişeceğine işaret ediyor.

Santiment, merkezi olmayan finansal (DeFi) protokolü Maker’ın (MKR), akıllı sözleşmeler kullanarak stabilcoin tabanlı kredileri güçlendirmek için üç aydan fazla bir süredir en büyük balina işlemlerini gerçekleştirdiğini belirtiyor.

“Maker birkaç saat önce son üç ayın en büyük balina hareketini gerçekleştirdi. 24.331 MKR (17,4 milyon $) bir balina adresine taşındı ve ardından aynı büyüklükte bir hamle daha yapıldı. Düşüş dönemlerinde, bunun gibi büyük hamleler genellikle geri dönüşlerle ilişkilendirilir.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Haberin yazıldığı sırada MKR son 24 saatte %4’ün üzerinde artış gösterdi ve şu anda 772,91 dolardan işlem görüyor. MKR güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto piyasalarında yükseliş sinyali gözlemleniyor

Dijital para piyasalarında başka bir yükseliş sinyalinin göründüğü belirtiliyor. Santiment adlı firma, hareketsiz TrueUSD (TUSD) coin’lerinin ani hareketlenmesinin sebebini, stablecoin’in kripto borsalarındaki arzının yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaşması olarak açıklıyor. Hareketsiz coin’ler, uzun süre boyunca hareket etmeyen kripto varlıklarıdır.

Santiment, stabilcoin’lerdeki bu tür ani hareketlerin genellikle kripto piyasaları için olumlu bir işaret olduğunu belirtiyor.

“TrueUSD, 22 Haziran 2021’den bu yana ilk kez, daha önce hareketsiz olan coinlerin borsalara taşınarak borsa arzını %73’e çıkardığını gördü. Genellikle, sabit coinlerin borsalara taşınması alım gücünün arttığını ve kripto için iyi bir işaret olduğunu gösterir.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Santiment, son birkaç gündür Bitcoin (BTC) ve Ethereum yatırımcılarının pozisyonlarını zararla kapattıklarını ve bu eğilimin genellikle piyasa dibinden önce geldiğini açıklıyor.

“Bitcoin ve Ethereum’un her ikisinde de bu hafta kârdan çok zararla satış yapan yatırımcılar var. 2023’te şimdiye kadar böyle bir hafta yaşanmadı. Tarihsel olarak, kalabalık pozisyonlarından daha sık zararla çıktığında, diplerin oluşması daha olasıdır.”

telegram 12
kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!