Altcoin Haberleri

Polkadot (DOT) Ekosistem için Yeni Anti-Scam Girişimi Başlattı!

Polkadot’un (DOT) blok zinciri projesi arkasındaki ekip, dolandırıcılık karşıtı girişim aracılığıyla ekosistemini daha güvenli hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

DOT’un geliştiricisi Web3 Vakfı, başlangıçta dolandırıcılığın yaygınlaşmasını engellemek için güvenlik firmalarıyla işbirliği yaptığını; ancak sonunda dolandırıcılıkla mücadelede yer alan topluluk üyelerinin katılımını sağlayacak şekilde geliştiğini söyledi.

polkadot haberleri

“İleriye dönük yolu netleştirdi: güvenlik odaklı bireyleri bir araya getirecek ve toplumu korudukları için onları tutarlı bir şekilde ödüllendirecektik. Başka bir deyişle, topluluk kendini koruyacaktı.”

16.000 Polkadot ödül olarak verildi

Anti-Scam Bounty; Dolandırıcılık sitelerini, sahte sosyal medya profillerini ve kimlik avı uygulamalarını tespit edip-kaldırmak, kullanıcılar için eğitim metaryelleri oluşturmak ve projenin Discord sunucularını baskınlardan korumak gibi görevler için topluluğu teşvik ediyor.

Bugüne kadar ödül olarak 16.000 DOT verildi ve bu da altcoin’in şu anki fiyatı olan 5,29 dolardan 84.640 dolara denk geliyor. DOT güncel fiyatını öğrenmek için tıklayın.

DOT, girişimin ekosistemi korumada etkili olduğunu kanıtladığını söyledi. Dolandırıcılık sitelerini bulmak ve bunlara yanıt vermek için topluluğa güvendiğini söyledi. Yine de aldatıcı sosyal medya hesaplarını ve hileli uygulamalarla ilgilenmek için koruma şirketi Allure Security ile birlikte çalışmaya devam ediyor.

“Gelecekte hedef, çevrimiçi dolandırıcılıktan korunmanın tüm yönlerini yalnızca topluluğa emanet etmektir. Bu alanda faaliyet gösteren ve ödül programına katılarak uzmanlıklarıyla katkıda bulunmak isteyen her şirkete kapımız açık.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!