Altcoin Haberleri

Paris’teki Worldcoin Ofisine Fransız Güçleri’nden Sürpriz Baskın

Fransız Veri Denetim Otoritesi CNIL, Kripto Girişimi Worldcoin’in Paris Ofisini İncelemeye Aldı

Paris’te bulunan Worldcoin ofisine, Fransız veri denetim kurumu CNIL tarafından aniden bir baskın düzenlendi. Reuters’ın 31 Ağustos tarihinde yaptığı habere göre, bu baskın global düzenleyicilerin Worldcoin’e yönelik artan ilgisinin bir parçası. ChatGPT‘nin yaratıcısı Sam Altman tarafından piyasaya sürülen Worldcoin projesi, biyometrik veri topluyor ve kullanıcılarına ORB token sunuyor. Bu proje, 24 Temmuz’da resmi olarak lansmanını yapmıştı.

worldcoin haberleri

Daha önce Temmuz ayında CNIL, Worldcoin tarafından toplanan biyometrik verilerin yasallığı konusunda endişelerini dile getirmişti. CNIL yetkilileri, son yaptıkları açıklamada “Worldcoin ofislerinde incelemeler yapıldı” dedi. Bu da daha önce Politico tarafından dile getirilen baskın iddialarını teyit etti. Şu ana kadar, Worldcoin yetkilileri bu baskınla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Projeyi yaklaşık iki yıl boyunca test eden Worldcoin, kendi sitesinde belirttiği üzere bu süre zarfında 2,1 milyon kullanıcı kaydetti. Fransız otoritelerinin Temmuz’da başlattığı soruşturmadan sonra Worldcoin, kullanıcı verilerinin korunması için kapsamlı önlemler aldıklarını ve yasal gerekliliklere uymaya kararlı olduklarını açıklamıştı.

Worldcoin Vakfı, Cayman Adaları merkezli ve projenin “resmi temsilcisi” olarak bilinirken, OpenAI‘nın kurucusu Sam Altman, hem Worldcoin hem de yapay zeka sohbet botu ChatGPT‘nin arkasındaki isim. OpenAI, ChatGPT’nin büyük bir popülerlik kazanmasının ardından Microsoft’tan 10 milyar dolarlık bir yatırım aldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!