Altcoin Haberleri

Binance, Gary Gensler’e Danışmanlık Pozisyonu Teklifinde Bulundu!

Raporlara göre, dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance, 2018 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak şu anda görev yapan Gary Gensler’i danışmanlık rolü için işe aldı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Binance çalışanları, prestijli Massachusetts Institute of Technology’de profesörlük yaptığı dönemde Gensler ile iletişime geçti.

Görüşmelerde, BNB çalışanlarından birinin Gensler’in, 2020 seçimlerinde Demokratların kazanması halinde muhtemelen bir düzenleyici koltuğuna geri döneceğine inandığı belirtildi. Bu sohbetler Wall Street Journal tarafından görüntülendi.

binance haberleri

Gary Gensler, Binance’e danışmanlık pozisyonunu reddetti

Bir rapora göre Gary Gensler, Binance’e danışmanlık pozisyonunu reddetmiş olmasına rağmen lisanslama stratejileri konusunda önerilerde bulunmuş. Wall Street Journal, Gensler’in, BNB’nin girişim yatırımları biriminde görev yaparken Ella Zhang ile bir araya geldiğini ve kripto borsasının bir Amerikan işletmesi kurması gerektiği fikrini ortaya atan Harry Zhou ile de bir görüşme yaptığını iddia ediyor.

WSJ tarafından incelenen sohbetlerde, Zhou’nun şunları yazdığı görülüyor:

“Gensler’in danışmanlığı reddetmesine rağmen lisans stratejilerini paylaşma konusunda cömert davrandığını gözlemliyorum.”

Bir rapora göre SEC Başkanı Gary Gensler, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile Mart 2019’da Tokyo’da bir araya geldi. Ancak WSJ’nin belirttiği gibi, Gensler’i danışmanlık pozisyonu için düşünen tek şirket BNB değildi.

2018-2021 yılları arasında birçok özel şirket, SEC Başkanını danışmanlık pozisyonu için işe almak için çaba sarf etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!