Defi HaberleriEthereum Haberleri

Rus Bankası Sberbank, Ethereum Tabanlı DeFi Platformu Kurmayı Planlıyor!

Bir Rus haber ajansının haberine göre, Rusya’nın toplam varlıklara göre en büyük bankası Ethereum (ETH) uyumlu bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu kurmayı planlıyor.

Interfax, Rus bankası Sberbank’ın yeni DeFi platformunu Mayıs ayına kadar başlatmayı hedeflediğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler’in bir raporuna göre Sberbank; Rusya’daki toplam bankacılık varlıklarının üçte birine ev sahipliği yapan, çoğunluğu devlete ait bir banka.

ethereum haberleri

Ethereum tabanlı DeFi platformu geleneksel bankacığın yerini alacak

Bankanın Mart ayında DeFi platformu üzerinde açık testlere başlamayı ve ticari operasyonlar yürütme olasılığı ile Nisan ayı sonuna kadar tamamen açmayı umduğu bildiriliyor.

Sberbank’ın blockchain laboratuvarı ürün direktörü Konstantin Klimenko’ya göre, platformun müşterileri popüler gözetim dışı cüzdan MetaMask’ı kullanabilecekler. Klimenko, DeFi’nin geleneksel bankacılığın yerini alabileceğine inandığını söylüyor.

Avrupa Birliği (AB), ülkenin Ukrayna’ya karşı devam eden askeri saldırganlığına yanıt olarak Ekim ayında Rusya’ya kripto ile ilgili bir dizi yaptırım getirdi. Yaptırımlar, Rusya’ya yönelik tüm cüzdan ve saklama hizmetlerinin yasaklanmasını içeriyordu. Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası’nın sınır ötesi kripto ödemelerini yakında etkinleştirmenin gerekli olduğunu kabul etmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Ethereum bu haberin yazıldığı sırada 1.655 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %1’in üzerinde artış gösterdi. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!