Altcoin Haberleri

GELİŞME! Yeni SEC Başkanı Gary Gensler Seçildi: XRP Adına Neler Olacak?

Uzun süren bir bekleyiş ve belirsizlik sonrasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Başkanı Gary Gensler oldu. Senato, bugünkü oylamasında Başkan Joe Biden’ın önerisi olan Gary Gensler’ı onayladı ve Gensler artık resmi olarak SEC Başkanı görevini üstlenmekte.

Gensler Artık Yeni SEC Başkanı

ABD’nin bir diğer regülatörü CFTC’nin eski başkanı konumundaki ünlü profesör, 53’e 45 oy ile SEC başkanı seçildi ve bunun keyfini çıkartmaya başladı. Chuck Grassley, Susan Collins ve Bitcoin yanlısı açıklamaları ile bilinen Cynthia Lummis de karşıt partiden olsa da Gensler için oy kullandı ve kripto para sektörünün lehine adım attı.

Gary Gensler, 2 Mart tarihinde yaptığı konuşmasında ise kripto para sektöründe yatırımcıları korumayı birinci hedef haline getirerek yenilikten de geri kalmamayı amaçladığını vurgulamıştı. Bitcoin ve kripto paraların yeni bir kapı araladığını ifade eden Gensler, yine de yatırımcıların korunması gerektiğini ve sorunların da arttığını vurguladı.

XRP Topluluğu Bunu Bekliyordu

XRP topluluğu ise Gensler’ın seçilmesine en çok sevinen topluluk olabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce yaptığı açıklamada Gensler’ın SEC başkanı olmasından mutluluk duyacağını ima etmişti. Daha önce MIT bünyesinde blockchain ve kripto para dersleri veren Gensler’ın eski başkan Jay Clayton’dan çok daha fazla kripto para bilgisine sahip olduğu biliniyor.

ripplein xrp artis yasamasi bu seviyeye bagli 1

Gensler’ın tecrübesine ve Ripple’ın beklentisine karşı ise Gensler’ın daha önce XRP’yi menkul kıymet olmakla itham ettiği konuşması bulunuyor. Yine de Gensler’ın eski başkandan kalan bir davayı devam ettirmesi uzmanlara göre düşük bir ihtimale sahip. Ünlü profesörün seçilmesinden sonra Brad Garlinghouse veya Ripple cephesinden ise bir açıklama gelmedi. XRP fiyatı ise bu haberin alındığı dakikalarda 1,75 dolardan işlem görmekte.

XRP Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

XRP fiyatının bundan nasıl etkileneceği ise Gary Gensler’ın ilk konuşması ile belli olacak. Gensler, SEC Başkanı olarak ilk konuşmasını önümüzdeki hafta gerçekleştirebilir ve bunda XRP’ye direkt bir mesaj vermese de dolaylı yoldan açıklamalarda bulunabilir.

Gensler’ın şu an XRP lehine giden davaya yönelik iyi bir sinyal vermesi ise XRP için rekor tazeleme fırsatı yaratacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!