Altcoin Haberleri

Milyarder Mark Cuban, Voyager’i Suça Teşvik Ettiği İddiasıyla Sorgulanacak!

Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder Mark Cuban’ın, iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’i teşvik ettiği iddiasıyla aleyhine açılan hukuk davasında önümüzdeki ay ifade vermesi bekleniyor.

ABD Sulh Hakimi Lisette M. Reid, Cuban’ın ifadesini iki oturuma bölme talebini reddetti ve 2 Şubat’ta Dallas, Teksas’ta tam ifadesinin alınmasına karar verdi.

İfade alma, olası bir duruşma öncesinde hukuki bir mücadelenin keşif aşamasında bir kişinin yemin altında soruları yanıtlamasını gerektirir.

Reid ayrıca Dallas Mavericks çalışanları Ryan Mackey ve Kyle Tapply’nin de 23 Şubat’tan önce ifadelerinin alınmasını emretti.

Yargıç ayrıca davacılar Pierce Robertson, Rachel Gold ve Sanford Gold’un ifadelerinin de bu ay sonundan önce alınmasını kararlaştırdı.

voyager haberleri

Cuban’ın, Voyager’i yanlış tanıttığı iddia edildi

Moskowitz Hukuk Bürosu, Ağustos 2022’de Güney Florida’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi’nde Cuban’a karşı bir hukuk davası açmış ve Cuban’ın kripto brokerini tanıtmak için NBA basketbol takımının taraftarlarına ulaştığını iddia etmişti.

Dava, Cuban’ın Voyager’ı birçok kez yanlış tanıttığını ve şirketin bir saadet zinciri olduğunu iddia ediyor. Davada ayrıca Dallas Mavericks takımı ve Voyager CEO’su Steve Ehrlich’in de adı geçiyor. Yatırımcı kayıpları iddiasıyla 5 milyar dolara kadar tazminat talep ediliyor.

Voyager Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!