ALTCOİN

Altcoin Daily’e Göre Ethereum Volatilitede Ani Bir Yükseliş Görebilir – Tahmini Ne Zaman?

Kripto analisti ve Altcoin Daily’nin sahibi Aaron Arnold, piyasa değerine göre en büyük ikinci kriptonun oynaklığının bu ay sona ermeden artacağını tahmin ediyor.

Yeni bir videoda, yakından takip edilen tüccar 841.000 abonesine, Haziran ayının sonuna doğru Ethereum (ETH) seçeneklerinin sona ermesinin, kapatılacak yıldan bugüne rekor miktar nedeniyle kripto varlığının oynaklığını önemli ölçüde artırabileceğini söyledi.

“Seçenekler her ay sona eriyor. Bu kendi içinde yeni değil. Yine de haber olmasının nedeni, 25 Haziran’da Ether’in 2021’de en büyük opsiyon süresinin dolması ile karşı karşıya kalması, çünkü 1,5 milyar dolar değerinde açık faiz ödenecek…

Bu rakam, Ether’in fiyatının beş gün içinde %17 düşmesi ve yerel bir dip yapması nedeniyle gerçekleşen, geçen ayın sona ermesinden %30 daha büyük. Yani Ethereum tutarsanız, ayın sonuna doğru volatilite bekleyin.”

Analist, ETH seçeneklerinin sona ermesinin fiyatı her iki yönde de hareket ettirebileceğini ekliyor.

Altcoin Daily’e Göre Ethereum Volatilitede Ani Bir Yükseliş Görebilir – Tahmini Ne Zaman? 1

“Seçeneklerin süresinin dolması mutlaka fiyatın düşeceği anlamına gelmez. Bu, bir sözleşmede kilitli olan arzın belirli bir miktarının kilidinin açılacağı anlamına gelir. Ve sonra tüm bu tüccarlar ya satın alma ya da satma seçeneğine sahip olacaklar…

Şimdi geçen ay, bu seçenekler sona erdiğinde, piyasa biraz daha yüksekti. Bu ay, bu büyük düzeltmeyi gördükten sonra seçenekler sona eriyor. Peki kim bilir? Her şey olabilir. Sadece volatilite bekleyin. Uzun vadeli düşünün.”

Ethereum’un yanı sıra Bitcoin vadeli işlemleri de 25 Haziran’da sona erecek. Kripto analisti Justin Bennett, amiral gemisi kripto para biriminin bu tarihte dibe vurabileceğini tahmin ediyor.

Kaynak: Dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!