Bitcoin Analizleri

PlanB’ye Göre, Bitcoin (BTC) 10 Milyon Dolar Hedefine Doğru İlerliyor!

PlanB adlı bir kantitatif analiste göre, Bitcoin’in küresel benimsenme hızındaki hızlı ivme bu popüler kripto para biriminin muhteşem yeni zirvelere fırlamasına yol açabilir.

Bir takma ad kullanan stratejist, Twitter’da bir dizi tweet atarak BTC’nin benimsenme S-eğrisinin en güçlü bölümünün yakın olduğunu belirtiyor.

İnsanların yenilikçi teknolojileri benimsemesinin bir göstergesi olarak kullanılan benimseme S-eğrisi, genellikle kümülatif oranları izler.

Bitcoin’in benimsenme hızı eşi benzeri görülmemiş bir ivme kazanıyor

Kantitatif analist PlanB’ye göre, BTC’nin benimsenme hızı, daha önce hiç görülmemiş bir ivme seviyesine ulaşarak, 2028’e kadar BTC fiyatını 10 milyon dolara yükseltebilir.

“Bitcoin’in benimsenme oranı şu anda %1-5 ise, önümüzdeki birkaç yıl içinde S-eğrisinin dikeyine gireceğiz. Log ölçeğinde (solda) bu sadece %50 benimsenmeye kadar daha fazla üstel büyüme anlamına gelir.

Doğrusal düşünenler için (sağda) her şey değişecek. Bitcoin büyük ölçüde değerinin altında olabilir…

Son 10+ yılda Bitcoin’in benimsenmesinden (özellikle yatırım getirilerinden) keyif almış olsam da, bir sonraki yarılanma döneminde (2024-2028) S-eğrisinin dikey kısmını gerçekten dört gözle bekliyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: planb/twitter

Kantitatif analist PlanB, varlıkların fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullanılan stoktan akış kıtlık modelini BTC uygulamasıyla bilinmektedir.

PlanB, bu modele dayanarak BTC’nin bir sonraki zirvesinin 2025 civarında gerçekleşeceğini ve fiyatının 100.000 ila 1.000.000 $ arasında olacağını öngörmektedir.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!