Bitcoin Analizleri

Kripto Analistine Göre Bitcoin Çok Daha Yüksek Fiyatlara Çıkabilir

Bir kripto para analisti, belirli bir blockchain metriğinin Bitcoin‘in (BTC) gelecekteki fiyat hareketlerine dair olumlu bir gösterge olduğunu iddia ediyor.

InvestAnswers’ın ismi bilinmeyen sunucusu, yeni bir YouTube videosunda Bitcoin’in borsalardaki yıllık soğurma oranını ele alıyor.

Analiste göre, kripto para analiz firması Glassnode’un bir soğurma tablosu, yıllık döviz denge değişimi oranı ile aynı dönemde çıkarılan BTC hacmi arasında bir karşılaştırma yaparak bu metriği tanımlıyor.

Analitik firmayı şöyle açıklıyor,

“Bu, bu grup tarafından teorik olarak soğrulan yeni ihraç miktarının göreceli bir ölçümünü sağlar. Diğer yatırımcı gruplarından kripto paraların transfer edilebildiği ve bu nedenle %100’ün üzerindeki değerlerin mümkün olduğunu unutmayın.”

InvestAnswers sunucusu, 446.000 YouTube takipçisine, mevcut soğurma modelinin BTC için “gelecekte çok daha yüksek fiyatlara” işaret ettiğini belirtiyor.

“Negatif bir soğurma oranı olduğunda, yani sağ tarafta gördüğünüz gibi, bu Bitcoin’in borsalardan çekildiği anlamına gelir – net bir çıkış. Yatırılan miktardan daha fazlası çekiliyor. Şimdi, negatif bir soğurma oranı genellikle bir yükseliş işareti olarak kabul edilir, çünkü daha az satış baskısı olduğunu gösterir, bu da yatırımcıların Bitcoin’lerini borsalarda satmak yerine ellerinde tuttuklarını gösterir.

Ve bu durumda – bu çok önemli – borsalar için mevcut yıllık Bitcoin soğurma oranı eksi %100.”

grf41
kaynak: investanswers/youtube

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 30.040 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %0,86 artış gösterdi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!