Bitcoin Analizleri

Deneyimli Yatırımcı Tone Vays, Bitcoin’in 20.000 Doların Altına Düşmesinin Olası Olmadığını Söyledi!

Tecrübeli yatırımcı ve analist Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) 20.000 $’lık kilit psikolojik alanın altına gerilemesinin artık olası olmadığını söyledi.

Vays, YouTube abonelerine BTC’nin bugün 22.000 $’ın üzerine çıkmasının ardından Bitcoin’in 20.000 $’ın altına düşme ihtimalinin büyük ölçüde azaldığını söyledi.

“Bitcoin dünkü en yüksek seviyenin üzerine çıkarsa, bence 20.000 $’ın altına inmek artık çok düşük bir ihtimal haline geliyor.”

Bitcoin yukarı yönlü potansiyele sahip

Bitcoin’in haftalık grafiğine bakan Vays, bir göstergenin BTC’nin uzun vadede daha fazla yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

“RSI (göreceli güç göstergesi) çok iyi. RSI’ın yukarı yönde geniş bir alanı var. Daha önceki en yüksek seviyesini bile kırmadı. Yani haftalık RSI hala neredeyse hiç yükseliş göstermiyor.”

RSI, yatırımcıların trend veya trend devamlılıklarındaki potansiyel dönüşleri tespit etmek için kullandıkları bir momentum göstergesidir.

Vays ayrıca Bitcoin’in, BTC’nin 16.000 $’ın altına düştüğü Kasım ayında muhtemelen ayı piyasasının dibini gördüğüne inanıyor.

“Fonlama oranı, sadece BitMEX fonlama oranı nedeniyle size ‘Hey, bu muhtemelen dip’ dedi… Fonlama oranları aslında harika bir gösterge. Bana göre bu, kesinlikle değil ama büyük olasılıkla dibe vurulduğunu gösterdi.”

bitcoin analiz
Kaynak: Tone Vays/YouTube

Piyasa katılımcıları fonlama oranını yakından takip ediyor çünkü bu oran yatırımcıların kriptoda aşırı yükseliş ya da düşüş eğiliminde olup olmadığını gösteriyor. Kasım 2022’de görülene benzer şekilde son derece negatif fonlama oranları, yatırımcıların kriptonun düşmeye devam edeceğine dair yoğun bir şekilde bahis oynadığını ve bunun da ters yönde güçlü bir tepki için bir kurulum olduğunu öne sürdü.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 22.555 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!