Altcoin Haberleri

Meltem Demirörs: Memecoinler Piyasa İçin İpuçları Veriyor

CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs‘e göre, son dönemde yaşanan memecoin akımı, kripto sektöründeki yaklaşımlar üzerinde etkili oluyor.

Memecoinler hakkında konuştu

Demirörs, yeni bir memecoin olan PEPE hakkında konuştu.

“Pepe ve bu tür kurbağa paraların fenomeni, ben bunu desteklemiyorum ve katılmıyorum ama, sohbetleri nasıl ateşlediğini ve hatta duyguları nasıl değiştirdiğini görmek şaşırtıcı. İçinde bulunduğum bazı gruplar ve topluluklarda insanlar gerçekten heyecanlandı ve ‘İşte yine başlıyoruz’ gibi tepkiler görüyorum.”

Demirörs, kripto yatırımcılarının 2022’nin son çeyreği ve 2023’ün ilk çeyreğinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi düşük riskli dijital varlıklara yönelik daha rahat bir tutum sergilediğini ifade etti.

memecoin

Fakat CoinShares yöneticisine göre, son yaşanan PEPE akımı, ivmenin değişmekte olduğuna işaret etti.

“Şu an insanlar bu az bilinen kripto paralardan bahsediyor ve Q3/Q4 dönemine girerken hangi kripto paralara yönelmek istediklerini keşfetmeye çalışıyorlar. Ayrıca unutmamalıyız ki, yeni bir Bitcoin yarılanma döngüsüne giriyoruz. Elbette, tarih kendini tekrar etmiyor ama benzerlikler gösteriyor ve bence son üç Bitcoin yarılanması modeline bakarsak, bu dönemde de benzer bir model izleyebiliriz. Kripto alanında daha fazla veriye ve zaman içerisindeki fiyat hareketleri, farklı arz/talep durumlarındaki fiyat eğilimleri gibi konulara dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

İnsanlar kazanç elde etme fırsatı gördükçe, kripto dünyasında risk skalasında daha ileri gitmek isteyen daha fazla yatırımcı olacağını düşünüyorum. Bence Pepe, en azından kripto sektöründeki insanların risk konusunda daha rahat hissetmeye başladığının güzel bir göstergesi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!