Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Bitcoin, Cardano, Solana Fiyat Analizi: 16 Ağustos Pazartesi

Bitcoin dünden bu yana %1.8’lik bir artışın ardından 47.000$’ın üzerinde dururken, ADA 2$’ın üzerinde işlem görmeye devam ederken %0.2’lik küçük bir düşüş gösterdi. Son olarak, Solana %36.2 yükseldi ve dolaşımdaki arzında keskin bir artış ve Sharpe Oranında kayda değer bir toparlanma gözlemledikten sonra sektördeki ilk 10 kazanan arasında gösterildi. 

Bitcoin (BTC)

kriptoup bitcoin 6
BTC/USD, TradingView

47.892 dolar olan Bitcoin, son birkaç işlem seansında 46.197 dolarlık destek çizgisinin üzerinde rahatça işlem görüyor. Madeni para yukarıda belirtilen destek seviyesinin üzerinde işlem yapmayı başarırsa, yakında 48.196 dolarlık direnç seviyesine dokunabilir. 

Ancak BTC için teknikler karışık sinyaller verdi. Müthiş Osilatör , yükseliş fiyat hareketini ima eden yeşil sinyal çubuklarının başlangıcını gözlemledi. Bollinger Bantları yakınsayarak piyasa oynaklığında bir düşüşe işaret etti. 

Tersine, MACD histogramda kırmızı çubuk gösterdi ve ayrıca BTC fiyatlarına göre düşüş eğilimine dikkat çekti, bu da fiyatların muhtemelen düşebileceğini gösterdi. Geri çekilme durumunda BTC, 46.197 dolarlık destek hattına düşecek.

Cardano (ADA)

kriptoup cardano4
ADA/USD, TradingView

ADA, fiyatlar 2,14 dolarda kaldığı için bir dakika %0,2 düştü. 1,96 dolar seviyesinden bir kopuştan sonra, ADA kendini bu fiyat seviyesinin üzerinde tutmaya devam etti. Ancak ADA’nın dört saatlik grafiği, doğası gereği düşüş eğilimini sürdürdü. 

Varlığın tüm teknik göstergeleri, ADA için düzeltici bir fiyat düşüşü anlamına gelen bir okuma olan grafikte düşüş eğilimi gösterdi. Mevcut fiyat seviyesinden bir düşüş, 1,96 dolarlık destek çizgisinin yakınında işlem görmesine neden olur. 

4 saatlik grafikte MACD , histogramda kırmızı çubuklar görüntüledi. Müthiş Osilatörde kırmızı sinyal çubukları da yarım çizginin üzerindeydi . 

Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden düştü, ancak piyasada alım gücü anlamına gelen hafif bir yükseliş kaydetti. ADA’nın yukarı yönlü hareketi, madeni parayı 2.25 dolarlık direnç işaretini test etmeye itebilir. 

Solana (SOL)

kriptoup solana 2
SOL/USD, TradingView

Awesome Osilatör , fiyatların yükseliş gösterdiği anlamına gelen güçlendirilmiş yeşil sinyal çubuklarına dikkat çekti, buna bağlı olarak MACD de histogramda büyüyen yeşil çubuklar gözlemledi. 

telegram 12

Göreceli Güç Endeksi , satın alma baskısının keskin bir artış göstermesiyle aşırı alım bölgesinin üzerine çıktı, ancak fiyatta geri çekilme ihtimali muhtemelen beklenebilir.

SOL, yukarıda belirtilen fiyat seviyelerine daha önce, 16 Mayıs’ta 58$ değerindeyken dokunmuştu ve ardından 52.44$’a düştü. Fiyatlarda 61.41 dolardan bir geri çekilme olması durumunda, SOL 55.85 dolarlık destek hattına inebilir.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!