Bitcoin Haberleri

Analist PlanB, Bitcoin’in Büyümeye Devam Edeceğini Söyledi!

Analist PlanB, Bitcoin‘in (BTC) gelecek yılki yarılanma etkinliği öncesinde önemli bir büyüme yaşayacağını söyledi.

Bitcoin için yükseliş senaryosu

Analist, BTC’nin muhtemelen stoktan akışa (S2F) modeline göre hareket edeceğini ve mevcut 29.069 ABD Doları değerinden %588’den fazla artarak 200.000 ABD Dolarına ulaşacağını belirtti.

PlanB’ye göre, Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen yarılanma, madenci ödüllerini yarıya indiren bir etkinlik olup, bu da kral kripto para biriminin tüm zamanların yeni rekor seviyelerine ulaşmasına neden olacak.

“2024 yarılanma döngüsü oldukça ilgi çekici olacak. Ya 2022 bir sapma ve 2023’te ve sonrasında S2F model serisine geri dönecek ya da S2F/yarılanma ile fiyat arasında doğrusal olmayan bir ilişki var ve getiri azalacak. Bence 2022 bir sapmaydı ve üstel büyüme %50 benimsenme oranına ulaşana kadar devam edecek. Zaman gösterecek.”

btc2

Yatırımcılar geleneksel olarak S2F modelini, altın ve gümüş gibi emtiaların fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullanırlar. Model, bir varlığın değerinin, varlık kıtlığı arttıkça fiyatın yükseleceği teorisine dayanarak tahminler yapar.

PlanB ayrıca, BTC‘nin daha geniş kitleler tarafından benimsenmesi ile değerinin artacağını düşünüyor. Dünya genelinde 56 milyon yerel para milyoneri olduğunu belirterek, sadece bir milyon kişinin Bitcoin sahibi olduğunu tahmin ediyor.

“Borsalarda kağıt Bitcoin tutanları gerçek yatırımcı olarak saymıyorum (onlar daha çok spekülatör). Bu nedenle, gerçekten zincir üzerinde Bitcoin tutan kişilere bakarsak, sadece 0,1 BTC’den fazla olan 3,5 milyon Bitcoin adresi bulunmaktadır…

Dünya genelinde 56 milyon yerel para milyoneri varken, 1 BTC’den fazla sahip olan sadece 1 milyon Bitcoin adresi bulunuyor. Erken katıldık.”

Ünlü analist, Bitcoin’in büyüme potansiyelini savunurken, likiditenin piyasalara enjekte edildiğinde BTC’nin altın ve hisse senetleri gibi diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini de vurguladı.

“Küresel likidite, (özellikle 2008 Küresel Mali Krizi ve Covid-19 teşvik paketleri sonrasında merkez bankalarının para basmasıyla) tüm varlıkları yükselten bir dalgadır. Ancak bazı varlıklar çok daha fazla değer kazandı!

Son 10 yıl:

Altın (sarı çizgi): sabit

Hisse senetleri (mavi): 3X

Bitcoin (mumlar): 10.000X”

btz1

PlanB daha önce, Bitcoin‘in 2024 yılındaki yarılanma etkinliğinden sonra 532.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Bu öngörü, kripto para biriminin büyüme potansiyelini ve yarılanma etkinliğinin önemini göstermektedir. Yine de, tüm yatırımcılar için geçerli olmamakla birlikte, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek her zaman belirsizdir ve riskler içerir. Bu nedenle, kripto para yatırımlarında dikkatli olmak ve uygun araştırmalar yaparak kararlar vermek önemlidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!