Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Kurumsal Kripto Kredi Kuruluşu, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu!

Kurumsal bir kripto kurumu, Three Arrows Capital (3AC) ve FTX’in çöküşlerini gerekçe göstererek müşteri para çekme işlemlerini durdurdu.

Yakın zamanda yapılan bir duyuruda kripto kredi kuruluşu Genesis; spot piyasası, türevleri ve saklama işletmeleri açık kalacak olsa da, 3AC ve FTX’in çöküşünden kaynaklanan likidite sorunlarıyla karşılaşan firma nedeniyle müşterilerin para çekemeyeceğini söyledi.

Kripto kredi kuruluşu Genesis: Geçici olarak askıya aldık

“3AC’nin temerrüdü, kredi veren kuruluşumuz Genesis Global Capital’in likidite ve vade profillerini olumsuz etkiledi. O zamandan bu yana defterimizin riskini azaltıyor, likidite profilimizi ve teminat kalitemizi güçlendiriyoruz.

Ancak FTX piyasada eşi benzeri görülmemiş bir çalkantı yaratarak mevcut likiditemizi aşan anormal para çekme taleplerine yol açtı…

Profesyonel mali danışmanlarımıza ve hukuk müşavirlerimize danışarak, borç verme işinde itfaları ve yeni kredi alımlarını geçici olarak askıya alma gibi zor bir karar aldık.”

kripto

Geçen hafta Genesis, FTX ticaret hesabında kilitli yaklaşık 175 milyon dolar değerinde kripto türevleri olmasına rağmen, paranın işinin işleyişi için önemli olmadığını ve FTX veya ticaret şubesi Alameda Research ile devam eden bir ilişkileri olmadığını söyledi.

“Genesis türevleri işinin şu anda FTX ticaret hesabımızda kilitli fonlarda ~175 milyon doları var. Bu durum piyasa yapıcılığı faaliyetlerimizi etkilemiyor. Ayrıca, FTX’teki işletme sermayemiz ve net pozisyonlarımız işimiz için önemli değildir.

FTX’i çevreleyen koşullar, ticaret imtiyazımızın tam olarak işleyişini engellememiştir. Tekrar vurgulamak gerekirse, Genesis’in FTX veya Alameda ile devam eden bir kredi ilişkisi yoktur.”

Genesis’in müşteri para çekme işlemlerini durdurma kararı, Earn yield programını güçlendirmek için işbirliği yaptıkları kripto borsası Gemini’yi de etkiledi.

telegram 12

“Earn programının kredi ortağı olan Genesis Global Capital, LLC’nin (Genesis) para çekme işlemlerini duraklattığını ve beş iş günlük hizmet düzeyi anlaşması (SLA) dahilinde müşteri itfalarını karşılayamayacağını biliyoruz.

Müşterilerin Earn programındaki fonlarını mümkün olan en kısa sürede kullanmalarına yardımcı olmak için Genesis ekibiyle birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi vereceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!