Bitcoin AnalizleriKripto Para Analizleri

Kripto Analiz Firması, Boğa Piyasasını Başlatacak Katalizörleri Açıkladı!

Kripto analitik firması Santiment, hangi katalizörlerin bir sonraki dijital varlık boğa piyasasını başlatacağını açıkladı.

Santiment yeni bir analizde piyasalar yükselmesiyle kripto varlıkları hakkındaki sosyal medya tartışmalarının şu anda olduğundan daha fazla Bitcoin’e (BTC) odaklandığını belirtti.

Analitik firması, 2022’nin ikinci yarısında kripto varlık tartışmalarının 1/6 ila 1/8’inin Bitcoin’e odaklandığını ancak bu sayının ideal piyasa koşullarında tipik olarak 1/5 olduğunu söyledi.

kripto para analiz
Kaynak: Santiment

“Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin ne zaman tutarlı bir şekilde, başa baş çizgisinin üzerine çıkmaya başladığını görelim. Bu sinyal zaman geçtikçe ve eski FTX kurucularına karşı adalet yerini buldukça, borsalardaki bir miktar güvensizlikle birlikte yeni bir yıla girerken toparlanma için bir reçete olmalı.”

Bitcoin bu haber yazılırken 16.726 dolardan işlem görüyor. En üst sıradaki kripto varlığı, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %75’ten fazla düştü. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Santiment, 2022’de Bitcoin’in dört yıllık döngüsünde “Birikim Yılını” temsil ettiğini belirtti.

“2014, 2018 ve 2022 BTC varlığının 14 yılı içerisinde ki en kötü yıllarıydı.

Ve hepsinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan (2013, 2017, 2021) harika, aşırı yükseliş yıllarının ardından gelmesi tesadüf değil. Fiyatların yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmek için mükemmel bir alfa barometresi olmasa da; her dört yılda bir coşkulu bir aşamanın ardından korkulu, kar elde etme aşaması görme modeli oldukça öngörülebilir hale geldi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!