Kripto Borsa Haberleri

Kripto Cüzdanı OneKey, Güvenlik Firması Tarafından Hacklendi!

Bir siber güvenlik firması, popüler bir kripto cüzdanını hackleyerek geliştiricilerine kritik güvenlik açıklarına sahip olduğunu kanıtladı.

Yeni bir video güncellemesinde siber güvenlik firması Unciphered, YouTube izleyicilerine dijital cüzdanı OneKey’in savunmasını nasıl kırabildiklerini ve geliştiricilerini istismar hakkında nasıl bilgilendirdiklerini açıkladı.

“Saldırı şu şekilde işliyor. CPU’ya ve güvenli öğeye sahipsiniz. Güvenli eleman kripto anahtarlarınızı sakladığınız yerdir. Normalde, işlemin yapıldığı CPU ile güvenli eleman arasındaki iletişim şifrelenir.

Görünüşe göre bu alanda bunu yapmak için tasarlanmamış. Bunu anladık. Yaptığınız şey araya iletişimi izleyen, onları kesen ve ardından kendi komutlarını enjekte eden bir araç koymak.

Bunu yaptıktan sonra güvenli öğeye fabrika modunda olduğunu ve kriptodaki paranız olan anımsatıcılarınızı çıkarabileceğimizi söyledik. Bu yüzden OneKey’i hata ödül programına dahil ettik ve yama yapmalarını sağladık.”

kripto borsa haberleri

Kripto firması açığının bulunmasından dolayı müteşekkir

Siber güvenlik uzmanlarına göre, kötü niyetli kişiler bu açığı müşteri fonlarını çalmak için kullanabileceğinden, OneKey bu açığın dikkatlerine sunulmasından dolayı müteşekkir.

“Böyle bir şey kritik bir güvenlik açığıdır. Gerçekten çok kötü. OneKey bunu dikkatlerine sunduğumuz ve kötü niyetli bir aktör bunu bulup insanların dijital paralarını çalmadan önce bunu yaptığımız için rahatladı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!