Bitcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Benjamin Cowen’a Göre Ethereum Mayıs Ayında Hareket Edecek!

Yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH) yaklaşık üç ay içinde büyük bir hamleye doğru ilerlediğini söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, YouTube abonelerine ETH’nin bu yılın Mayıs ayına kadar bir kırılmaya yol açabilecek büyük bir kama formasyonu içinde işlem gördüğünü söyledi.

Ethereum derin değer bölgesinde

Cowen takozun aşağı tarafında, Ethereum için 600 ila 1.000 $ fiyat aralığı arasında “derin değer” bölgesi olduğunu belitti.

“Sonunda, öyle ya da böyle kırılması gerekecek çünkü bu Mayıs ayına kadar bir tür son noktaya geliyor. Bu yüzden Mayıs ayına kadar ya yukarı ya da aşağı yönlü bir kırılma yaşamamızı bekliyorum. Tabii ki benim fikrimi biliyorsunuz, regresyon çizgisine veya regresyon eğilim çizgisine gittiğini görmeyi tercih ederim çünkü nihayetinde derin değerin 2018’de burada olduğu gibi, 2020’de olduğu gibi bulunabileceğini düşündüğüm yer burası. Bu yüzden izlemeye devam etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.”

ethereum bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen ayrıca ETH’nin gücünü ölçmek için Bitcoin çiftindeki (ETH/BTC) ETH’ye de bakıyor. Popüler analiste göre ETH/BTC muhtemelen önümüzdeki ay bir dönüm noktasına geliyor ve olasılıklar aşağı yönlü bir harekete doğru eğiliyor.

“Bu da Mart ayına kadar bir noktaya gelecek. ETH/USD paritesi Mart ve Nisan aylarındaki zaman diliminde bir karar noktasına gelmekle kalmıyor, ETH/BTC değerlemesinin de benzer bir aşamaya geldiğini iddia edebilirsiniz. ETH/BTC değerlemesine bakmanın faydalı olacağını düşündüğüm bir başka yol da sadece Bitcoin’e göre fiyatı ölçmek değil çünkü arz elbette değişiyor. Neden Ethereum’un piyasa değerini Bitcoin piyasasına bölerek ölçmüyoruz?

Şuradaki üst aralığa bakıyorum ve acaba bu 2018 gibi üst bölgede bir tür dağılım aşaması yaşayıp sonunda aşağıya doğru kırılmıyor mu diye düşünmeden edemiyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!