Bitcoin Analizleri

Quant Analisti PlanB, Bitcoin Rallisinin Boğa Tuzağı Olmadığını Söyledi!

Popüler nicelik analisti PlanB, son Bitcoin (BTC) rallisinin birçok yatırımcının korktuğu boğa tuzağı olmadığını söyledi.

PlanB, Twitter takipçilerine birçok kıyaslama göstergesinin; birçok kişinin bir boğa tuzağı olduğuna inandığı şeyin aslında yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı olduğunu öne sürdüğünü söyledi.

“Açık olmak gerekirse, bence mevcut Bitcoin pompası bir boğa tuzağı değil, bir sonraki boğa koşusunun erken başlangıcıdır.”

Plan B, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) yukarı doğru hareket etmesinin, RSI hem 2015 hem de 2019’da görülen tarihi düşük seviyelerde kalmasına rağmen BTC için yükselişe işaret ettiğini söyledi.

“Bitcoin güçleniyor (RSI).”

bitcoin analiz
Kaynak: PlanB/Twitter

Bitcoin’in mevcut ayı piyasası döngüsü için dibi çoktan bulduğunu söyledi ve BTC’nin dibinin Kasım 2022’de 15.500 $ olduğu yönündeki önceki pozisyonunu ikiye katlıyor. 2024’teki bir sonraki yarılanma olayının Bitcoin’in fiyatını 32.000 $’a çıkaracağını tahmin ediyor.

Plan B ayrıca S&P 500 endeksi ile BTC arasındaki tarihi fiyat korelasyonunun, kral kripto varlığının tırmanmak için daha fazla yeri olduğunu gösterdiğini söyledi.

“BTC S&P’yi yakalamaya çalışıyor (S&P BTC fiyatını 54,000 $ olarak ima ediyor).”

bitcoin analiz
Kaynak: PlanB/Twitter

BTC en başından beri S&P ve diğer varlıklar ile korelasyon halindeydi. Aradaki fark, S&P sıçradığında BTC’nin çok daha sert sıçramasıdır. Aşağıdaki grafikte S&P kabaca 1.000’den 4.000’e sıçrarken, BTC kabaca 1’den 20.000’e sıçrıyor.”

bitcoin analiz
Kaynak: PlanB/Twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 21.115 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!