Altcoin Haberleri

Hukuk Uzmanı Jeremy Hogan, SEC’in XRP Davasında ‘Büyük Hata’ Yaptığını Söyledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan’a göre, Ripple’a karşı XRP davasında hata yapıyor.

Davadaki son sürtüşmeler, 2018’de Ethereum’un  (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşma yapan eski SEC Direktörü William Hinman ile ilgili belgelere odaklandı.

Federal Yargıç Sarah Netburn, SEC’e ilk olarak Ocak ayında konuşmayla ilgili e-postalar hazırlamasını emretti, ancak SEC emre itiraz etti. Netburn, meydan okumayı reddetti ve  SEC’e istenen taslakları ve e-postaları Nisan ayında teslim etmesini emretti, ancak kendisi bir açıklama yaptı.

SEC daha sonra Netburn’ün itirazlarını geçersiz kılma kararına itiraz etmek için daha fazla zaman istedi.

xrp

Hogan’a göre, Çarşamba günü yapılan bir duruşma SEC’in itirazlarına odaklandı. Avukat, Hinman e-postalarıyla ilgili farklı stratejilerle tartıştığı için SEC’in hatalar yaptığını belirtiyor.

“Ama bu duruşmada SEC tarafından büyük bir hata yapıldı… Geçen yıl bir dava teorisi hakkında konuştuğumuzu ve davada teorinize bağlı kalmanın neden bu kadar önemli olduğunu hatırlayalım. Sonra SEC’in Hinman’ın konuşmasının ne olduğu konusundaki argümanını değiştirmesinin nasıl bir hata olduğunu konuştuk. Hinman’ın kişisel görüşü olduğu kumarını yapacaksa, buna bağlı kalmalısınız ve işte nedeni:

Artık Yargıç Netburn’ün, en azından keşif amacıyla, Hinman’ın konuşmasının onun kişisel görüşü olduğuna karar verdiğini biliyoruz. Yani SEC şimdi bunun hiçbir şeyle alakalı olmadığını iddia edebilir ve bu sorun değil, ama biliyoruz ki bu keşif hareketlerinde SEC’i incitiyor, bu yüzden orada bir takas vardı. Ancak SEC avukatı bugün, muhtemelen kazanması bile mümkün olmayan bu önergeyi kazanmak için çeşitli pozisyonları tartışarak gerçekten çok uğraşıyordu…

Yargıç, ‘Konuşma Kurumsal Finansman Bölümü’nün pozisyonunu yansıttığına göre SEC şimdi pozisyon alıyor mu?’ diye sordu. Ve SEC avukatı ‘Evet’ dedi. Şimdi bundan sonra biraz muğlak ifade etmeye çalıştı ama ilk ve doğrudan cevap ‘Evet’ oldu.”

Hogan ayrıca SEC’in avukatının konuşmanın amacının Komisyonun dijital varlıkları nasıl ele alacağı konusunda piyasa rehberliği sağlamak olduğunu söylediğini de belirtti.

telegram 12

Hogan’a göre, bu iki açıklama “Hinman konuşmasını piyasa rehberliği olarak tekrar devreye sokuyor ve onu tekrar alaka düzeyine getiriyor” ve bu da Hogan’a göre SEC’i rahatsız edebilir.

SEC, ödeme firmasının XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek 2020’nin sonlarında Ripple’a dava açtı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!