Altcoin Haberleri

Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, Terra (LUNA) Çöküşünün ADA Geliştirmesinde Büyük Bir Değişimi Tetiklediğini Söyledi!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Terra (LUNA) çöküşünün piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto varlığının gelişimini etkilediğini ortaya koyuyor.

Hoskinson, TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin’inin sabitlenmesinin kaldırılmasının dalgalanma etkilerinin Cardano geliştiricilerini Vasil yükseltme planlarında daha dikkatli olmaya zorladığını söyledi.

“Mühendislerimiz şu anda yabani otların içinde ve Vasil üzerinde çok sıkı çalışıyorlar. Yapılacak çok büyük miktarda, yapılacak çok miktarda test.

LUNA’nın çöküşünden sonra, yaptığımız işe ek bir test koşum takımı eklemeye karar verdik ve bazı şeyler hakkında gerçekten dikkatli düşündük. Biraz daha zaman alıyor ama bugünlerde tedbirli olmanın karşılığını fazlasıyla aldıklarını düşündük.”

cardano

Vasil yükseltmesi, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini artırmayı ve blok zincirinin akıllı sözleşme dili Plutus’u iyileştirmeyi amaçlıyor. Yükseltmenin Haziran ayı sonlarında yapılması planlanıyor.

Cardano’nun yanı sıra Hoskinson, ABD Senatörleri Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand tarafından yakın zamanda yayınlanan Lummis-Gillibrand Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası’nın sektör için “ileriye doğru büyük bir adım” olduğunu söylüyor.

“Açıkçası bu ileriye doğru atılmış büyük bir adım. Washington’un endüstriyi gerçekten dinlediği yerin bir örneği. Ve insanlarla iç içe. Ve onu çılgın bir standarda ya da diğerine yönlendirmedi ve bir lobici onu ele geçirmedi ve onu sadece bir oyuncuya diğerine fayda sağlayan zehirli bir canavara dönüştürdü…

Umudum, önümüzdeki 12-24 ay boyunca hep birlikte çalışırsak sonunda bir şeyler elde edebiliriz ve o zaman biter. Aslında müdahaleci olmayan ve endüstri olarak yenilik yapmamızı sağlayan bir düzenleme temelimiz var.”

Tasarı, diğer şeylerin yanı sıra, dijital varlıklar için düzenleyici netlik sağlamayı, kripto varlıklarını sorumlu bir şekilde vergilendirmeyi ve tüketicileri korumayı amaçlıyor.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!