Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti: Büyük Bitcoin (BTC) Kapitülasyonuna Güvenmeyin – İşte Nedeni!

Popüler bir kripto analisti, kripto para piyasalarının yanı sıra hisse senetlerinin de düşmeye devam edebileceği korkuları arasında Bitcoin’in (BTC) başka bir erimeyi tetiklediğini görmediğini söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda anonim sunucu InvestAnswers, Bitcoin’in ne kadar düşebileceğinin bir sınırı olduğunu çünkü önceki BTC rallilerini kaçıran birçok kişinin 30.000 dolar seviyesinin altına atlamaya hazır olduğunu söylüyor.

“Normalde insanlar çok fazla kıyamet ve kasvet öngördüğünde, en diptedir. Borsanın [ve] S&P 500 rallisinin 3.800$’dan 4.150$’a yükseldiğini gördük. Teknoloji hisselerinin toparlandığını gördük. Kazananlar ve kaybedenlerin ikiye ayrıldığını gördük.

Bence ihtimaller… basitçe söylemek gerekirse, şu anda onları fiyatlandırmak çok zor. Tekrar, [nasıl] konusuna geri dönüyorum, Bitcoin’i ilk seferde, ikincisinde, üçüncüsünde, dördüncüsünde kaçıran pek çok insan tanıyorum.

Nerede olduğunu gördüler, son birkaç yılda öğrendiler ve satın almaya hazırlar. 28.000 $, 27.000 $, 26.000 $, 25.000 $ ‘a bir daha ulaştığında parmakları tetikte.”

bitcoin

Analist, büyük bir ekonomik şok daha fazla genel oynaklık getirmediği sürece Bitcoin’in 25.000 ABD Dolarına kadar düşeceğini düşünmediğini söylemeye devam ediyor.

“25.000 dolara ulaşabileceğimizi sanmıyorum çünkü o kadar aşağı giderse çok fazla satın alma duvarı var. Bunun olmasına ne sebep olabilir, makro dünyada veya borsa dünyasında felaket bir olay veya büyük bir kapitülasyon…

En iyi fikrim, Bitcoin için tekrar 25.000$’a ulaşma ihtimalimiz var mı? Belki %20. Ama büyük bir makro şok olursa belki %30.”

InvestAnswers sunucusu, yatırımcıların BTC’ye yalnızca kısmi bir yatırım yapmaları gerektiğini önererek analizini sonlandırıyor. Ayrıca, Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarının ve niceliksel sıkılaştırma (QT) politikalarının varlık fiyatlarını nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda ihtiyatlı olmaya devam ediyor.

telegram 12

“Akıllı para biliyor, 10.000’den fazla Bitcoin alıcısı bu şeyin çok sınırlı olduğunu biliyor. Sadece küçük bir parça satın alın. Portföyünüzün yüzde 1-2’sini Bitcoin’e koyun. En riskten kaçınan yatırımcılar için bile zahmetsizdir.

Bu yüzden [25 bin dolara bir düşüş] olmayacağını düşünüyorum.

Biraz daha oynaklık olmasını bekliyorum ve bu, Fed’in de diğer joker olarak bizi şaşırtması durumunda. Oranları beklenenden daha yüksek tutarlarsa veya QT borç piyasasına gerçekten zarar verirse, başımız belada olabilir.”

Yazma sırasında, Bitcoin geçen gün %4’ün üzerinde düşüşle 29.516 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!