Altcoin Haberleri

Binance, Mastercard ile İşbirliği Yapıyor!

Kripto devi Binance, Brezilya’da “Binance Card”ı piyasaya sürmek için finans devi Mastercard ile işbirliği yapıyor.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan BNB, yaptığı yeni bir duyuruda geleneksel finansal hizmetler ile kripto arasındaki ilişkiyi geliştirmeye kararlı olduğunu söyledi.

“Binance Card, mevcut finansal hizmetler ile büyüyen kripto ekosistemi arasındaki ilişkiyi geliştirmeye yönelik devam eden çabalarımızın bir parçasıdır. Kart Brezilya’da beta lansman aşamasındadır ve önümüzdeki haftalarda yaygın olarak kullanıma sunulacaktır.”

BNB, Brezilya’nın borsanın en büyük 10 pazarından biri olduğunu söyledi. Brezilya, geçen yıl Arjantin’de piyasaya sürüldükten sonra Binance Card’ı alan ikinci Latin Amerika şirketi olacak.

binance haberleri

Brezilya vatandaşları Binance Card kullanımına başlayacak

Duyuruya göre, geçerli bir ulusal kimliğe sahip tüm Brezilyalı BNB kullanıcıları kartı kullanabilecek ve BNB uygulaması aracılığıyla yönetebilecek.

“Dock tarafından verilen BNB Card; Brezilya’daki geçerli bir ulusal kimliğe sahip tüm yeni ve mevcut BNB kullanıcılarının, hem mağazalarda hem de çevrimiçi olarak dünya çapında 90 milyondan fazla Mastercard satıcısında Bitcoin ve BNB dahil olmak üzere kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına ve faturalarını ödemesine olanak tanıyacak.

Kullanıcılar, kripto para birimlerinin satın alma noktasında gerçek zamanlı olarak fiat para birimine dönüştürüldüğü sorunsuz bir işlemin keyfini çıkarabilirler. Avantajlardan biri de uygun satın alımlarda %8’e kadar kripto para iadesi ve ATM’den para çekme işlemlerinde sıfır ücret ancak üçüncü taraf hizmetleri ve ağ ücretlerinin uygulanabileceğini lütfen unutmayın.”

Duyuruda ayrıca, kart kullanıcılarının BNB Card ile ödemelerde kullanabilecekleri 14 farklı para birimi listeleniyor:

“Brezilya’daki Binance Card sahipleri Brezilya Reali, BNB, BUSD, USDT, BTC, ETH, SANTOS, ADA, DOT, SOL, SHIB, XRP, MATIC ve LINK dahil olmak üzere 14 farklı para birimini kullanarak ödeme yapabilecek.”

BNB Brezilya Genel Müdürü Guilherme Nazar duyuruda şunları söyledi:

“Brezilya Binance için son derece önemli bir pazar ve yerel kullanıcılar için yeni hizmetlere yatırım yapmaya, ülkedeki blockchain ve kripto ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Ödemeler, kripto için ilk ve en belirgin kullanım alanlarından biridir ancak benimsenmesi için daha çok yol var. Binance Card’ın daha yaygın kripto kullanımını ve küresel benimsemeyi teşvik etmek için önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Brezilyalıların yeniliğe açıklığı ülkeyi bu sürüm için harika bir pazar haline getiriyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!