Altcoin Haberleri

Kripto Hukuk Uzmanı Jeremy Hogan, FTX’in Müşteri Fonlarını Kötüye Kullanmasının Büyük Suç Olduğunu Söyledi!

Kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, gözden düşmüş kripto borsası FTX tarafından kullanıcı fonlarının kötüye kullanılmasının suç teşkil edebileceğini söylüyor.

FTX için zor süreç

Hogan, FTX’in hizmet şartlarının kripto borsasının müşterilerinin dijital varlıklarını herhangi bir amaçla kullanmasını yasakladığını söylüyor.

Kurucu Sam Bankman-Fried’in müşteri fonlarını kötüye kullandığı suçlamaları üzerine 11 Kasım’da bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu.

ftx haberleri

Hogan şu ifadeleri kullandı,

“Hizmet şartları ÇOK açık.

Tüm dijital varlıklar, kullanıcıların hesaplarında tutulacak ve FTX tarafından herhangi bir amaçla (örn. spekülatif yatırımlar) KULLANILMAYACAKTIR.

Herhangi bir hareket alanı yok. Onlar için ‘gran problema’ dediğim şey bu.”

Diğer şeylerin yanı sıra, FTX’in hizmet şartları kripto borsasının asla kullanıcıların dijital varlıklarının mülkiyetini üstlenmeyeceğini belirtir.

“Hesabınızdaki Dijital Varlıkların hiçbiri FTX Trading’in mülkiyetinde değildir veya Trading’e ödünç verilemez veya verilemez; Trading, Kullanıcı Hesaplarındaki Dijital Varlıkları Trading’e aitmiş gibi göstermez veya işlemez.”

telegram 12
ftx haberleri
kaynak: ftx

FTX’i çökmüş dijital varlık borç vereni BlockFi ile karşılaştıran kripto hukuk uzmanı, ikincisinin hizmet şartlarında farklı bir dile sahip olduğunu söylüyor.

“Öte yandan, BlockFi, hizmet şartlarında, herhangi bir müşteri varlığının koruyucusu veya mütevellisi olmadığı konusunda çok netti.

Ve bu, yasal sonuçlar açısından, ‘para’ sorunu ile ‘hapishane’ sorunu arasındaki fark olabilir.”

BlockFi’nin özel müşteriler için hizmet şartlarına göre, kripto borç veren kullanıcıların ödünç verilen dijital varlıklarının tam mülkiyet haklarını üstlenir.

“Geçerli yasalarca yasaklanan veya sınırlandırılan durumlar dışında, BlockFi, size ayrıca bildirimde bulunmaksızın, aşağıda belirtilen kripto para birimini rehin verme, yeniden rehin verme, ipotek etme, yeniden ipotek etme, satma, ödünç verme veya başka bir şekilde devretme, yatırım yapma veya kullanma hakkına sahiptir. Ayrı veya diğer mülklerle birlikte, ilgili tüm mülkiyet haklarıyla ve herhangi bir süre için ve BlockFi’nin benzer miktarda kripto para birimini elinde bulundurmadan ve/veya kontrol etmeden ve bu tür kripto para birimini kendi riski altında kullanmak veya yatırım yapmak için bir Kredi ”

BlockFi, bu hafta başlarında iflas başvurusunda bulundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!