Altcoin Haberleri

Güney Koreli Yetkililer Terra (LUNA) Kurucusunun Sırbistan’da Saklandığını Söyledi!

Güney Koreli yetkililerin, Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un Sırbistan’a taşınarak küresel kolluk kuvvetlerinden kaçmaya çalıştığına inandıkları bildirildi.

BBC’nin yeni bir haberine göre; Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi, LUNA’nın 40 milyar dolarlık çöküşünün ve algoritmik stabilcoin TerraUSD’nin (UST) arkasındaki tartışmalı isim Kwon’u gözaltına almak için Sırp yetkililerle işbirliği yapmayı planlıyor.

Terra kurucusunun yerini tespit etmek ve tutuklanması için kırmızı bülten yayınlandı

Kwon dolandırıcılık ve sermaye piyasası kanunu ihlali suçlamalarıyla karşı karşıya.

Eylül ayında Interpol, Güney Koreli yetkililerin LUNA kurucusu için tutuklama emri çıkarmasının ardından, Kwon için dünya çapında kolluk kuvvetlerinin kripto girişimcisinin yerini tespit etmesi ve tutuklaması için kırmızı bülten yayınladı.

terra (luna) haberleri

Kwon daha önce yetkililerden saklandığını reddetmiş ancak yerini hiçbir zaman açıklamamıştı. Kwon’un, şirketi Terraform Labs’ın merkezinin bulunduğu Singapur’u, LUNA’nın Mayıs ayında çökmesinden hemen önce Nisan ayı sonlarında ziyaret ettiği ancak Ekim ayı itibariyle orada bulunmadığı düşünülüyordu.

Kwon verdiği bir röportajda LUNA ekosisteminin çöküşünden kendisini sorumlu tuttu.

Terra’nın tasarımında ne gibi sorunlar varsa, piyasaların acımasızlığına zayıflığı.. Bu benim sorumluluğum ve yalnızca benim sorumluluğum.”

BBC’nin haberine göre, Güney Kore ve Sırbistan arasında resmi bir suçluların iadesi anlaşması bulunmuyor ancak Avrupa Suçluların İadesi Sözleşmesi uyarınca iki ülkenin de talepleri yerine getirme emsali var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!