Kripto Borsa Haberleri

Genesis, Para Çekme İşlemlerini Durdurmadan Önce 1 Milyar Dolar Acil Kredi İstedi!

Wall Street Journal, kurumsal kripto borç veren Genesis müşterilerin fonlarını geçici olarak çekemeyeceklerini duyurmadan önce yatırımcılardan 1 milyar dolarlık acil kredi istediğini bildirdi.

Bu haftanın başlarında Genesis, FTX borsasının ve Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşünün neden olduğu likidite sorunları nedeniyle fon çekme işlemlerini askıya aldı.

İlgili Yazı: Balinalar FTX ve Crypto.com Borsa Tokenlerini Çöpe Attılar!

Genesis: Askıya almak gibi zor bir karar aldık

Genesis, FTX haberlerinden kaynaklanan likidite sıkışıklığının ortasında olası tüm seçenekleri araştırıyordu. Bir dizi seçeneği gözden geçirdikten sonra, müşterilerimiz için mümkün olan en iyi çözümü ve sonucu belirleyebilmek için kredi verme işinde itfaları ve yeni kredi alımlarını geçici olarak askıya alma gibi zor bir karar aldık.”

genesis

The Wall Street Journal’ın gördüğü gizli bir fon toplama belgesinde, firmanın bilançosundaki likit olmayan varlıkların likidite sıkışıklığına neden olduğunu iddia ederek Pazartesi günü saat 10’a kadar kredi imkanına erişim istedi.

Belge okunuyor,

Genesis’in perakende programları ve ortakları likiditeyi test eden kurumsal müşteriler tarafından yönlendirilen mevduat akışı devam etmektedir.”

Firmanın sözcüsü, belgenin artık güncel olmadığını ve şirketin artık potansiyel yatırımcılarla olumlu bir koruma içinde olduğunu söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!