Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Balinalar FTX ve Crypto.com Borsa Tokenlerini Çöpe Attılar!

Kripto analiz firması Santiment, FTX ticaret platformunun çöküşünden sonra borsa tokenlerinin en büyük fiyat düşüşlerinden bazılarını kaydettiğini söyledi.

FTX’in çöküşünden sonra balinalar coinleriyle ne yapıyor?

Santiment, FTX fiyaskosunun ortasında kripto balinalarının FTT, Huobi Global (HT) ve Crypto.com (CRO) borsa tokenlerini ya terk ettiğini ya da satın aldığını söyledi.

Santiment’e göre, 10 gün içinde kripto balinaları FTT varlıklarının %30’undan fazlasını ve Crypto.com varlıklarının %0,4’ünü sattı.

Huobi Global söz konusu olduğunda Santiment, kripto balinalarının aynı dönemde varlıklarını %17’nin üzerinde artırdığını söyledi.

“Borsa tokenleri son 7 gün içinde en büyük fiyat düşüşlerini gördü. Peki köpekbalıkları/balinalar coinleriyle ne yapıyor?

FTT (-%36): 30,9 oranında değer kaybetti

HT (-%21): 17,7 oranında eklendi

CRO (-%14): 0,4 düşüş”

ftx
kaynak: santiment/twitter

FTT, HT ve CRO bu yazının yazıldığı sırada sırasıyla 1,63$, 4,64$ ve 0,0696$’dan işlem görüyor.

FTX‘teki likidite sorunlarına ilişkin raporların, ticaret platformunun iflasını ilan etmesinden önce ortaya çıktığı son iki hafta içinde FTT %90’ın üzerinde düşüş gösterdi.

Likidite sorunlarının ardından, Crypto.com’un dijital varlık rezervlerine ilişkin sorular da ortaya çıktı ve CEO’su Kris Marszalek’i güveni yeniden tesis etmek için kamuoyuna çıkmaya zorladı. CRO son iki hafta içinde %36 oranında değer kaybetti.

FTX fiyaskosu ortaya çıkarken, Tron (TRX) blok zincirinin kurucusunu danışman olarak sayan Huobi Global, Tron tabanlı token sahiplerinin varlıklarını FTX’ten Huobi’ye taşımalarını kolaylaştıracağını duyurdu. HT son 14 günde %47 oranında değer kaybetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!