Kripto Borsa Haberleri

Coinbase, Yeni Ticaret Platformu Geliştiriyor!

Bir Bloomberg raporuna göre, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in denizaşırı bir ticaret platformu geliştirildiği bildirildi.

Bu hamle, yerel düzenlemelerin kripto varlıklar üzerindeki baskısına yanıt olarak görülüyor ve Coinbase’in yabancı bir borsa başlatıp başlatmayı düşündüğü belirtiliyor.

Kaynaklar, Coinbase’in kurumsal müşterileriyle ana pazarından ayrılmayı ve küresel müşteriler için alternatif bir ticaret ağı oluşturma olasılığını ele aldığını belirtiyorlar.

Bu genişleme girişimi, Terra ve FTX gibi yüksek profilli olayların ardından sektöre yönelik düzenleyici baskının arttığı çalkantılı bir dönemde gerçekleşiyor.

Ayrıca, mali zorluklarla karşı karşıya kalan Silvergate ve Signature Bank gibi birçok kripto dostu bankanın, Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun (FDIC) denetimi altına girdiği 2021’in başlarında yaşanan gelişmeler de sektöre dair dikkatleri üzerine çekiyor.

Coinbase yetkilileri, özel yorum yapmaktan kaçınsa da, şirketin “yüksek düzeyde düzenleyici yargı bölgelerindeki hükümet yetkilileriyle” konuşarak küresel kripto benimsemesini artırma arayışında olduğunu Bloomberg’e açıkladı.

coinbase haberleri

Coinbase CEO’su: Gelirleri çeşitlendirme yoluna gidiyoruz

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son zamanlarda yaptığı bir açıklamada şirketin “ademi merkeziyetçiliği benimsediğini” ve gelirlerini çeşitlendirme yoluna gittiğini, ayrıca ABD’deki dijital varlıklar için daha fazla düzenleyici netlik talep ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz ay, Coinbase yeni bir girişim başlatarak ABD’li düzenleyicilerle etkileşimde bulunmak ve güçlü bir kripto savunuculuğu topluluğu oluşturmak için çaba harcadı.

“Kriptoyu seviyor ve web3’ün potansiyeline inanıyorsanız, ABD’de kripto yanlısı politikaları savunmak her zamankinden daha önemli. Washington DC’deki ve ABD’deki eyalet başkentlerindeki politika yapıcılar, kriptonun geleceği hakkında kararlar alıyor.

telegram 12

Onların seçimleri, SİZİN nasıl, ne zaman ve nerede kripto oluşturabileceğinizi, satın alabileceğinizi, satabileceğinizi ve kullanabileceğinizi belirleyecektir. Bunu doğru yaptıklarından emin olmamız gerekiyor ve bu da sesinizi duyurmanız anlamına geliyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!