Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

FTX’in Çöküşüne İlişkin Resmi Oturum Planlanıyor!

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin, kripto değişim platformu FTX’in son çöküşüyle ilgili resmi bir duruşma düzenlemeyi planladığı bildirildi.

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, komite liderleri Kaliforniya Demokrat Temsilcisi Maxine Waters ve Kuzey Carolina Cumhuriyetçi Temsilcisi Patrick McHenry, FTX’in çöküşünü araştırmak için Aralık ayında bir duruşma düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

Komite üyeleri; Binance, Sam Bankman-Fried ve FTX’in ticaret şubesi Alameda Research’ten kripto borsasına tam olarak ne olduğuna dair tanıklık duymayı bekliyorlar.

Wall Street Journal’a göre, komite başkanı Waters tarafından bir e-postada belirtildiği gibi,

“Bir çok kişi zor kazandıkları birikimlerinin, birkaç saniye içinde yok olmasını izledi. FTX’in çöküşü yaklaşık bir milyondan fazla kullanıcıya zarar verdi.”

ftx

Kısa bir süre önce Bankman-Fried, Alameda Research’e 10 milyar dolardan fazla müşteri mevduatını ödünç vererek şirketin fonlarını yanlış kullanmakla suçlandı. FTX, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile mali kurtarma için bir anlaşma yapamamasının ardından geçen hafta iflas başvurusunda bulundu.

Temsilci McHenry, milletvekillerini başına gelenlerin temeline inmelerinin ve hatalı olanları sorumlu tutmalarının zorunlu olduğunu söyledi.

FTX’in müşterileri için bu işin aslını öğrenmeliyiz

“Müşterileri ve Amerikan halkı için bu işin aslını öğrenmeliyiz. Sorumlu oyuncuların daha kapsayıcı bir finansal sistem inşa etmek üzere teknolojiden faydalanabilmeleri için kötü aktörleri sorumlu tutmamız elzemdir.”

Bu haftanın başlarında, deneyimli hedge fon yöneticisi Anthony Scaramucci, Bankman-Fried ve ailesine yalvararak durumun önüne geçmelerini ve gerçeği açıklamak için düzenleyicilerin önüne çıkmalarını istedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!