Altcoin Haberleri

Charles Hoskinson: SEC, Cardano (ADA) İçin Tehdit Değil!

Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Cardano’nun peşini bırakmayacağını kesin bir dille belirtiyor.

Yakın zamanda Corey Costa’nın YouTube’da düzenlediği Crypto Coins programına katılan Hoskinson, ADA’ya yönelik herhangi bir yaptırım veya dava tehlikesi bulunmadığını vurguladı. Bu görüşünün altında, Haziran ayında iki büyük kripto para borsası üzerine açılan ve Cardano‘nun menkul kıymet olarak tanımlanmasına dayanan davanın yattığını ifade etti.

cardano fiyat tahmini

SEC Cardano’yu Takip Etmiyor

5 ve 6 Haziran tarihlerinde Binance ve Coinbase’e açılan davada, SEC 12 kripto para birimini menkul kıymet olarak tanıdı. Bu tanımlama, borsalarda listelenmeden önce menkul kıymet yasalarına uygun olarak kayıt edilmeleri gerektiğini açıkladı. Bu durum, ADA’nın yanı sıra Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Polygon (MATIC), ve Filecoin (FIL) gibi diğer kripto para birimlerini de etkiledi.

Hoskinson, bu olayın ardından, SEC’in Cardano’ya karşı düşmanca bir tavır takınmadığını belirtti.

“Dilin doğru kullanımı önemli. Bir borsaya karşı açılan davada bir şeyin menkul kıymet olduğunu söylediler diye Cardano’nun peşine düşmeyecekler.”

SEC’in Kripto Hamleleri Siyasi mi?

Hoskinson, SEC’in kripto paralar üzerindeki baskı uygulamasının aslında siyasi bir boyut taşıdığını iddia ediyor. Bu baskıların, iflas eden kripto para borsası FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) ile bağlantılı olduğunu düşünüyor. Hatta Hoskinson, SBF için “kripto para sektörünün Bernie Madoff’u” benzetmesini kullanıyor.

Ayrıca Hoskinson, SEC’in bu baskılarının, SBF’den bağış alan ABD’deki bir siyasi partinin yolsuzluk yapmadığını kanıtlama çabası olduğuna inanıyor. Ona göre, bu siyasi partinin kripto para sektöründeki herkesi kötü aktörler olarak etiketlemeye çalıştığından, ADA veya diğer kripto paralar için yaptırım tehlikesi bulunmuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!