Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Jeremy Allaire: Kripto Kullanım Durumları Hala Güçlü!

USD Coin (USDC) ihraççısı Circle’ın CEO’su, sektördeki mevcut fiyaskonun ortasında geleneksel finanstan daha fazla şeffaflık sunan kripto kavramının hala geçerli olduğunu söyledi.

Yahoo Finance Live’a verdiği yeni bir röportajda Jeremy Allaire, 2008 finansal krizinden çıkan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan sistemin kullanım alanlarını sürdürmeye devam ettiğini söyledi.

Sorun, merkezi varlıkların artık kripto alanına hakim olmasıdır

“Buradaki ironi, kripto alanında kurulan en büyük finansal kurumlardan bazılarının çok merkezi ve opak olması. Bunların çoğu herhangi bir gerçek düzenleyici denetim olmaksızın açık denizde faaliyet gösteriyor ve açıkçası çoğu spekülatörler için platformlar yaratmaya, temelde dijital tokenler üzerinde spekülasyon yapan insanlara odaklanan platformlar yaratmaya odaklanmış durumda; dolayısıyla bu teknolojinin vaat ettiği şey kesinlikle bu değil.”

kripto

CEO’nun açıklaması, sektörün en büyük merkezi borsalarından birinin mevduat sahiplerinin akınına uğramasının ardından iflas başvurusunda bulunmasından günler sonra geldi. FTX’in çöküşü, ayı piyasasının bir sonucu olarak zaten büyük kayıplar yaşayan piyasalarla birlikte kriptoda en son darbeyi işaret ediyor.

Allaire, öncelikle spekülatif bir endüstri haline geldiğini ve ilerlemenin zamanının geldiğini söyledi.

“Bu durum, bazı muhteşem kazançların yanı sıra bazı muhteşem başarısızlıklar ve kayıplar da üreten kriptonun bu spekülatif değer aşamasından dönmeye odaklanmaya ve çok kritik olan ve bu blok zincirlerinin üzerine kamuya açık şeffaf ve denetlenebilir bir finansal altyapı inşa etme konusundaki bu temel felsefeye dayanan fayda değeri aşamasına geçmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!