Altcoin Haberleri

Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’in Dolandırıcılık Davasına Dahil Olan Kişilerle İletişimini Kesmek İstiyor!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Sam Bankman-Fried’in duruşmasından önce FTX ve Alameda Research çalışanlarıyla iletişimini engellemeye çalışıyor.

Yeni bir mahkeme başvurusunda DOJ; Bankman-Fried’in, gözdağı vermeye eğilimli olabilecekleri için zor durumdaki kripto firmalarının tüm mevcut ve eski çalışanlarına erişimini kesecek bir karar talep ediyor.

“Hüküme sanığın sadece mevcut ve eski FTX ve Alameda çalışanlarıyla, yani yakın zamana kadar sanığın astları olan, denetlediği ve mali olarak tazmin ettiği, bu nedenle yıldırmaya karşı en savunmasız olan kişilerle iletişimini sınırlandırmaya çalışıyor.

Hükümet, sanığın temas kuramayacağı eski ve mevcut çalışanların daha sınırlı bir alt kümesini belirlemenin uygulanabilir olduğunu düşünmemektedir. Hükümet soruşturmasını tamamlamamıştır ve hala potansiyel duruşma tanıkları olabilecek suçlamalarla ilgili bilgilere sahip kişileri belirlemektedir.”

sam bankman-fried haberleri

Sam Bankman-Fried, tanıkla iletişime geçti!

Adalet Bakanlığı’na göre Bankman-Fried, birbirlerini kaynak olarak kullanmak üzere yeniden bağlantı kurup kuramayacaklarını sormak üzere bir tanıkla temas kurmaya çalıştı bile.

“Davalının, duruşmada tanık olabilecek (‘Tanık-1’) ve bir avukat tarafından temsil edilen FTX US’in mevcut Baş Hukuk Müşaviri ile doğrudan iletişim halinde olduğu yakın zamanda Hükümetin dikkatini çekmiştir. Özellikle 15 Ocak 2023 tarihinde sanık, şifreli mesajlaşma uygulaması Signal üzerinden ve e-posta yoluyla Tanık-1 ile iletişime geçmiştir.”

FTX, yerel varlığının çökmesinin ardından geçtiğimiz Kasım ayında iflas başvurusunda bulunmuş ve müşteri para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Kurucusu Sam Bankman-Fried, yatırımcıları dolandırmak ve kullanıcı fonlarını FTX’in ticaret şubesi Alameda’ya milyarlarca borç vererek yanlış giden bahisler yapmakla suçlanıyor. Şu anda kefaletle serbest bırakılmış durumda ve yargılanmayı bekliyor.

Suçlu bulunması halinde 100 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!