Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin Milyarderi Chamath Palihapitiya, Kriptonun Kapitalizmi Yok Ettiğini Söyledi!

Bitcoin milyarderi ve risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, kripto para birimlerinin kapitalizme karşı olduğunu ve dünya için daha iyi bir finansal gelecek yaratılmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

All-In podcast’inin yeni bir bölümünde Palihapitiya, kripto varlıkları ve merkezi olmayan finans (DeFi) için durumu ortaya koyuyor ve kriptonun sermayenin tahsis edilme şeklini zaten önemli ölçüde değiştirdiğini söylüyor.

“Kapitalizmi yok ediyor. Kapitalizmin ne olduğunu düşünürseniz, bu sadece bir yatırım getirisi değil, doların tonajıdır. Yani burada büyük bir yatırımcı olan herkes – giderek daha fazla dolar için daha fazla dolar koyuyorsun.

Baskı budur. Bu adamlar, sistemden verimli bir şekilde tonaj dolar almak için muazzam bir baskı altındalar. Bu adamlar ön planda.

Ama Solana’daki [SOL] projelerin çoğuna baktığınızda, birkaç milyon dolar ile tohumlanmışlar ve bunlar 60-80 milyar dolarlık piyasa değeri projeleri. Dolayısıyla kapitalizmin bu dünyada nasıl hayatta kaldığını bilmiyorum.”

kripto

Kripto dünya için daha iyi

Palihapitiya, kripto varlıklarının özerk doğasının yanı sıra insanlar yerine koda dayanan kripto tabanlı yönetim sistemlerinin de oyunun kurallarını değiştiren başka bir unsur olduğunu söylüyor.

“Yönetim tamamen pencereden dışarı çıkıyor. Çünkü aslında bir şirketin ne olduğu konusunda hepimizin üzerinde anlaştığı bir dizi normu değiştiriyorsunuz. Kanunlara dahil edilmiş bir LLC veya C-Corp’tur. Sizin için rücu var, bu yerlere gidip dava açabilirsiniz. Şimdi bir DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon).

Bir blok zincirinde yazılmış bir grup kuraldır. ‘İşte her şey böyle çalışıyor, işte İK kararlarımı böyle alıyorum. İşte bu, işte bu.’ Ve sonra temelde her şeyi özyinelemeli olduğu bir hizmete ayrıştırırsınız. Kendini başkaları için inşa edilebilir kılmadıkça benimle inşa edemezsin.”

Palihapitiya’ya göre nihai sonuç, kapitalizmin doğasını dikkate değer ölçüde olumlu bir şekilde yeniden şekillendirecek bir dijital dönüşümdür.

telegram 12

“Bütün bunları… bir araya getirdiğinizde, bana göre, gördüğümüz en inanılmaz, olumlu yıkıcı güç. Zenginliği yok edeceğini düşünüyorum. Açıkçası umurumda değildi ve bence dünya için daha iyi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!