Bitcoin Analizleri

Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2023’te Uzun Bir Yıl Geçireceğini Söyledi!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen; Bitcoin’in (BTC) tarihsel fiyat hareketinin, en iyi kripto varlığının 2023’te uzun bir yıl geçireceğini gösterdiğini söyledi.

Cowen yeni bir videoda YouTube abonelerine geçmiş döngülerde Bitcoin’in bir ayı piyasasının ardından geniş bir aralıkta işlem gördüğünü söyledi.

“İnsanlara şunu hatırlatmak istiyorum ve bu benim kendi deneyimim, bunu birçok kez söyledim: ayı piyasası yılından sonraki yıl genellikle yatay bir yıldır. Şimdiye kadar durum böyle olmadı. Çoğunlukla yükseliş oldu.”

Ancak analist Bitcoin önemli bir güce sahip gibi görünse de, kral kriptonun aslında taban olarak geniş bir yatay aralık oluşturmanın ortasında olabileceğini söyledi.

“Yatay yıl dediğimizde, bu yükselmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Aslında, muhtemelen yukarı çıkacaksınız ve muhtemelen aşağı ineceksiniz. 2015’te yukarı yönlü iki ralli gördük ve sonunda gerçek olan üçüncü bir ralli yaşadık. 2019’da büyük bir ralli ve ardından büyük bir düşüş yaşadık ve ardından bizi yeni zirvelere taşıyan gerçek ralliyi yaşadık.”

bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

2023, Bitcoin için birikim yılı!

Cowen, Bitcoin’in önceki eğilimleri takip etmesi durumunda 2023’ün piyasa değerine göre lider kripto varlığı için muhtemelen uzun bir yıl olacağını ve yatırımcıların bu dönemi BTC varlıklarını artırmak için kullanabileceğini söyledi.

“Herkesin heyecanlı olduğunu bilsem ve kimsenin hevesini kursağında bırakmak istemesem de, bu yıl için en olası sonucun Bitcoin’in bir taban oluşturması için uzun bir yıl olacağını düşünüyorum. Bunu, bir taban oluşturmak ve özellikle Fed daha gevşek para politikasına geri döndüğünde, gerçekten daha yükseğe çıkmak için yeterli güce sahip olmayı ummak için bir birikim yılı olarak düşünebilirsiniz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!