Altcoin Haberleri

Cardano (ADA) 2023’ü Büyük Rallilerle Açarken DeFi Faaliyetleri %36 Arttı!

Ethereum’un (ETH) rakibi Cardano (ADA) 2023’e hızlı bir başlangıç yaparken, merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetleri de artıyor.

DeFi takipçisi DeFi Llama, Cardano’nun yazım sırasında 65,97 milyon $ toplam kilitli değere (TVL) sahip olduğunu ve Cardano’nun TVL’sinin 48,5 milyon $ olarak kaydedildiği 1 Ocak’a kıyasla yaklaşık %36’lık bir artış olduğunu bildirdi.

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat miktarının varlıkların mevcut değeriyle çarpılmasıyla hesaplanır.

Cardano’nun en iyi merkezi olmayan uygulaması (DApp), çok havuzlu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Minswap’tir. Toplam değeri 27,26 milyon $ olan Minswap, ADA blok zincirindeki TVL’nin %41’inden fazlasını temsil etmektedir.

cardano haberleri

Cardano’daki en önemli ikinci DApp, 11,35 milyon $ TVL’ye sahip merkezi olmayan bir sentetik ticaret platformu olan Indigo’dur. Üçüncüsü, TVL’de 10,87 milyon dolar ile otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) DEX olan WingRiders’dır. Hem Indigo hem de WingRiders geçtiğimiz ay TVL’de yaklaşık %25’lik bir artış gördü.

Cardano’nun TVL sıçraması, fiyat artışını yakından yansıtıyor: ADA bu haberin yazıldığı sırada 0,322 $ civarında işlem görüyor ve 31 Aralık’tan bu yana %31’den fazla artış gösterdi. Piyasa değerine göre sekizinci sıradaki kripto varlık, Eylül 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09 dolardan hala yaklaşık %90 aşağıda. ADA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!