Altcoin HaberleriDefi Haberleri

Cosmos Tabanlı DeFi Projesi, Yükselişe Geçti!

Amerika’nın önde gelen kripto para borsası olan Coinbase, Cosmos (ATOM) temelli merkeziyetsiz finans (DeFi) projesini listelemeye alarak, altcoin’e devam eden piyasa durgunluğuna rağmen bir değer artışı yaşattı.

Cosmos tabanlı altcoin yükselişe geçti

Coinbase kullanıcıları yakın zamanda, blokzincirler arası iletişim (IBC) vasıtasıyla zincirlerarası işlemleri gerçekleştirmeyi hedefleyen Cosmos yazılım geliştirme seti (SDK) temelli Osmosis (OSMO) adlı otomatik piyasa yapıcısı (AMM) protokolüyle işlem yapabilecekler.

Projenin web sitesinde şu ifadeler yer alır:

“Osmosis, kullanıcıların özgün parametrelerle likidite havuzları oluşturmasına imkan sağlar, örneğin tahvil eğrileri ve ağırlıklı varlık havuzları gibi. Ayrıca, Osmosis’in teşvik yapısı da esnektir. Yönetişim, stratejik olarak hedeflenen teşviklere izin vermek amacıyla belirli havuzlar için likidite sağlayıcı (LP) ödülleri uygular.

Osmosis, Balancer’a benzer şekilde, gözetimsiz, otokontrollü, zincirler arası token endekslerinin yaratılması ve yönetimi için izin veren, zincirler arası varlıklar için adil bir şekilde dağıtılmış ve kişiselleştirilebilir bir otomatik piyasa yapıcıdır.”

cosmos tabanlı altcoin

Osmosis’in yerel yönetişim tokeni olan OSMO, Coinbase’in duyurusundan önce Çarşamba günü yaklaşık 0,7325 dolardan işlem görüyordu ve o zamandan beri %10’dan fazla değer artışıyla 0,8106 dolara yükseldi.

Ancak, son değer artışlarına rağmen, toplam piyasa değeri bakımından 101. sırada yer alan kripto para birimi, Mart 2022’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,25 dolardan yaklaşık %93 düşüş yaşadı.

Coinbase, geçtiğimiz yıl listeleme sürecini şeffaf hale getirmek ve listeleme duyurularının öne çıkma olasılığını azaltmak amacıyla listeleme yol haritasını oluşturmuştu.

OSMO’ya destek sunan tek büyük borsa Coinbase değil. Geçen yılın Ekim ayında Binance, altcoin’i daha hızlı fiyat değişimlerine maruz kalabilecek kripto varlıklar için özel bir ticaret alanı olan “İnovasyon Bölgesi“nde listelemişti.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!