Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Michael Saylor, Bitcoin Sahiplerinin Kripto’dan Çıkmak İstediğini Söyledi!

MicroStrategy kurucusu ve Bitcoin boğası Michael Saylor, BTC sahiplerinin artık diğer kripto varlıklarıyla ilişkilendirilmek istemediğini söyledi.

CNBC’ye verdiği bir röportajda Saylor, kripto borsası FTX’in çöküşünün BTC gücünü vurgularken alanda faaliyet gösteren merkezi varlıkların zayıflığını ortaya çıkardığını söyledi.

bitcoin

Bitcoin, kendi kendinize saklayabileceğiniz bir emtia

“Bence [FTX’in çöküşü] kripto ekosisteminin kırılganlığını ortaya çıkardığı kadar BTC erdemlerini de vurguluyor. Bitcoin, bir ihraççı olmadan kendi kendinize saklayabileceğiniz bir emtia. Piyasadaki tüm kripto tokenların büyük çoğunluğu, düzenlenmemiş borsalarda işlem gören kayıtsız menkul kıymetlerdir ve oldukça merkezidirler. Peki ne yanlış gidebilir? Bu hafta kayıtsız bir borsada işlem gören merkezi bir tokenın patlaması halinde nelerin ters gidebileceğini gördük. Bence Bitcoinciler bunu uzun zamandır tahmin ediyordu. Tüm BTC’ciler adına konuşacak olursam, kripto ile işlevsiz bir ilişkiye hapsolmuş gibi hissediyoruz ve bundan kurtulmak istiyoruz.”

6 Kasım’da Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in yerel varlığı olan firmanın FTT Token’larını tasfiye etme planlarını açıkladı. O sırada Bitcoin 21.322 dolardan işlem görüyordu.

Changpeng Zhao’nun duyurusu FTX’te bir banka koşusunu tetikledi ve ardından kripto piyasalarında bir satış olayını ateşledi. FTX’in iflas başvurusundan bir gün önce BTC 2022 yılının en düşük seviyesi olan 15,546$’ı gördü.

Saylor, ayrıca Twitter takipçilerine FTX’in çöküşünün sektörün geleceğini yeniden şekillendirebileceğini söyledi.

“FTX’in çöküşü Bitcoin için pahalı bir reklamdır. Kripto endüstrisi tarafından etik olmayan-sağlam olmayan sorumsuz bir şekilde çok fazla iyi fikir takip edildi. Uygulanabilir tek gelecek, düzenlenmiş dijital borsalarda kayıtlı dijital varlık ticaretidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!