Altcoin Haberleri

Demokratlar, FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried’den Aldıkları Paranın Bir Kısmını İade Edecek!

Sam Bankman-Fried’den fon alan üç Demokrat kampanya grubu, gözden düşen FTX kurucusunun siyasi katkılarının 1 milyon dolardan fazlasını iade etmeyi planladığı bildirildi.

The Verge tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Demokratik Ulusal Komite (DNC), Demokratik Senatör Kampanya Komitesi (DSCC) ve Demokratik Kongre Kampanya Komitesi (DCCC) Bankman-Fried’dan aldıkları bağışların sırasıyla 815.000, 103.000 ve 250.000 dolarını bir kenara ayırdı.

Sam Bankman-Fried 40 milyon dolar bağışta bulundu

Bankman-Fried, kripto imparatorluğunun zirvesindeyken üretken bir siyasi bağışçıydı. Son seçim döneminde yaklaşık 40 milyon dolar bağışta bulunduğu bildirildi.

FTX’in çöküşünün ardından federal savcılar, bağışladığı paranın başka kişilerden geldiğini iddia ederek kampanya finansmanı yasalarını ihlal ettiğini, aslında fonların kripto hedge fonu Alameda Research’ten kaynaklandığını iddia ediyor.

sam bankman-fried haberleri

The Verge’e göre bir DNC sözcüsü şöyle dedi:

Bankman-Fried’ın olası kampanya finansmanı ihlallerine ilişkin iddialar göz önüne alındığında, 2020’den bu yana yapılan 815.000 dolarlık katkıyı iade etmek için fon ayırıyoruz. Yasal işlemlerde uygun bir yönlendirme alır almaz geri dönüş yapacağız.”

12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklandı. Kendisine telgraf dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı, kara para aklama ve ABD kampanya finansmanı yasalarını ihlal etmeyi içeren sekiz suçlama yöneltildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!