Kripto Borsa Haberleri

Coinbase, 80 Farklı İşlem Çiftini Portföyünden Çıkardı!

Coinbase, işlem hacimlerindeki azalmalar nedeniyle platformunda 80 adet işlem çiftini delist etme kararı aldı.

Büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, piyasaların daha sağlıklı işlem yapabilmesi için ve likiditeyi yükseltmek amacıyla bazı işlem çiftlerini platformundan çıkardığını belirtti. Bu kararın arkasında, piyasa şartlarını sürekli olarak izleme sonucunda alındığı belirtildi.

Coinbase Hangi İşlem Çiftlerini Delist Etti?

17 Ekim tarihli duyuruya göre, Coinbase Exchange, Advanced Trade ve Coinbase Prime platformlarında 80 farklı işlem çifti artık listelenmeyecek. Bu çiftlerin çoğunluğu BTC, ETH ve USDT ile ilgili. Ancak Coinbase, USD ile ilgili işlem çiftlerinin bu değişiklikten etkilenmediğini belirtti.

Delist edilen çiftler şöyle:

“ACH-USDT, AGLD-USDT, ARPA-EUR, ARPA-USDT, AUCTION-EUR, AUCTION-USDT, BADGER-EUR, BADGER-USDT, BAND-BTC, BAND-EUR, BAND-GBP, BNT-BTC, BNT-EUR, BTRST-BTC, BTRST-EUR, BTRST-USDT, C98-USDT, CTSI-BTC, DESO-USDT, ELA-USDT, ERN-USDT.”

Ekim ayının başında, Coinbase kullanıcılarına USDC bakiyeleri ile yüksek likiditeli USD emir defterlerinde işlem yapmaya devam edebilecekleri bilgisini vermişti.

coinbase 1

Önceki Delist Hamleleri ve Etkileri

Coinbase, Eylül ayında da 41 farklı işlem çiftini platformundan çıkarmıştı. Bu çiftler arasında USDT bazlı olanlar bulunurken, USDC bazlı olanların delist edilmemesi dikkat çekti. Özellikle USDC’nin Coinbase ve Circle ortaklığı ile oluşturulmuş bir stabilcoin olması bu kararda etkili olabilir.

Ripple’ın SEC ile olan davasında kazandığı zaferin ardından Coinbase, XRP’yi yeniden listeleme kararı aldı.

Coinbase İşlem Hacminde Azalma Yaşıyor

Binance’e dava açılmasının ardından Coinbase’in pazar payında artış yaşanmasına rağmen, işlem hacminde maalesef azalma görüldü. 2023 yılının üçüncü çeyreğinde Coinbase’in spot işlem hacmi %52 oranında düştü. Bu durum, Coinbase’in 2021’de Nasdaq’da halka açılmasının sonrasında görülen en düşük hacim olarak kaydedildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!