Kripto Borsa Haberleri

Grayscale, GBTC İçin Mahkemede SEC ile Yüzleşecek!

Kripto devi Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davanın sözlü tartışmasının beklenenden daha erken gerçekleşeceğini söyledi.

Grayscale, düzenleyici kurumun Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) borsada işlem gören bir fona dönüştürme başvurusunu reddetmesine itiraz etmek için geçen yıl dava açmıştı.

Grayscale, SEC davası 7 Mart 2023 olarak belirlendi

Baş hukuk sorumlusu Craig Salm’a göre, firma sözlü tartışmanın 2023’ün ikinci çeyreğinde başlamasını bekliyordu ancak Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’nden gelen yeni bir emir, programı 7 Mart olarak belirledi.

“Takvimlerinizi işaretleyin. SEC’in GBTC’nin bir spot Bitcoin ETF’sine dönüştürülmesini reddetme kararına itiraz eden davamızdaki Sözlü Tartışmalar 7 Mart 2023 Salı günü saat 930 EST’de yapılacak. Daha önce sözlü tartışmaların bu yılın ikinci çeyreğinde yapılmasını bekliyorduk. Dolayısıyla bu sevindirici bir haber.”

grayscale haberleri
Kaynak: Craig Salm/Twitter

Dosyada, mahkemenin tartışma heyetinin oluşumunu sözlü tartışma tarihinden 30 gün önce açıklayacağı belirtiliyor. Ayrıca tartışma için zaman tahsisi için ayrı bir emir yayınlayacaktır.

“Dikkat edilmesi gereken bir sonraki olay, DC Devre Temyiz Mahkemesi’nden 3 yargıçlı heyetin seçilmesi olacaktır.”

SEC, GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme teklifinin hileli uygulamaları önlemeye yönelik standartları karşılamadığını savunuyor ancak CNBC’nin Squawk Box programına verdiği bir röportajda Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in kararının mevcut kripto fiyaskosuna katkıda bulunduğunu söylüyor.

“SEC, spot Bitcoin ETF’sini zaten onaylamış olsaydı GBTC’nin zaten bir ETF’ye dönüşmesine izin verseydi, o zaman kriptoda gördüğünüz yatırımcı zararının çoğu önlenmiş olurdu Bu yatırımcıların çoğu offshore borsalara gitmez ve ABD tarafından Grayscale’in olduğu şekilde düzenlenmeyen bazı işlere yakalanmazdı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!