Altcoin Haberleri

CNBC Analisti Brian Kelly, Yaklaşan Ethereum Birleşmesinin Yatırımlar İçin Riskli Olduğunu Açıkladı!

Dijital para birimi yatırım firması BKCM’nin CEO’su, projenin büyük bir ağ yükseltmesi başlatmasından sadece haftalar önce Ethereum (ETH) beklentilerini açıkladı.

Brian Kelly, ilk olarak Ethereum yatırımcılarının ETH’nin enflasyon mekanizması nedeniyle karlı işlemler için beklendiği gibi büyük bir maaş günü kazanmayabileceğinden bahsediyor.

“Bence muhtemelen daha çok ‘haberleri satmak’, ki bu belki de o kadar sezgisel değil çünkü kriptoda genellikle haberleri satın almak istersiniz. Ancak herkes bu birleşmeye girecekleri için Ethereum satın alıyor ve şimdi sözde bir getiri elde edeceksiniz.

Bil diye söylüyorum, bu gerçekten bir getiri değil. Enflasyon ödüllerinizi geri alıyorsunuz, bu yüzden enflasyonu para biriminde dengeliyor. Bu gerçekten bir getiri değil.”

ethereum

Kelly, ETH’nin Eylül ayı ortasında bir iş kanıtı (PoW) ile hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinden önce yatırımcı heyecanının kaçınılmaz olarak bir satışa yol açacağını, ancak olasılığın da olduğu konusunda uyarıyor. ETH’nin fiyatını ve projenin kendisini olumsuz etkileyebilecek karışıklık veya açık başarısızlık.

“Muhtemelen birleşmeye giden bir haberi satma olayı için daha yüksek bir potansiyel var.

Teknik bir arıza da yaşayabilirsiniz. Sadece [bu] değil, Ethereum tekrar bölünürse uygulamaların ne yapacağına dair birçok soru var.

Bir zincir çatalınız olabilir ve şimdi bir değil iki veya üç farklı Ethereum’unuz olabilir. O zaman DApp’iniz (merkezi olmayan uygulama) devam ediyor ve ne oynuyor?

Bence Ethereum birleşmesi için insanların kredi verdiğinden daha fazla risk var.”

telegram 12

Ekonomiye daha geniş bir açıdan bakan analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum arasındaki temel farkları vurgularken kripto para birimlerinin teknoloji hisse senedi sektörüyle ilişkisini tartışıyor.

“Çok yüksek oldu. Nasdaq ile Bitcoin korelasyonu %60 civarında bir yerde. Nasdaq ile Ethereum korelasyonu, son 30 gündeki yuvarlanma için %70 civarında bir yerde. Kripto, 2 kat kaldıraçlı, üçlü Q ETF [borsa yatırım fonu] gibi etkili bir şekilde hareket ediyor.

Bence burada biraz nüans var, Bitcoin’in kendisi bir teknoloji stoğu değil. Kesinlikle alternatif bir para birimidir. Dijital altındır. Bugün birçok hükümetin yaptığı gibi, ülkeniz para birimini yok ettiğinde buna ihtiyacınız var.

Öte yandan Ethereum, bir şekilde bir teknoloji stoğu olarak düşünülebilir çünkü bugün teknoloji hisse senetlerinin yaptığı birçok şeyi bozacaktır.

Günlük aktif kullanıcıları Twitter, Facebook ve Google gibi yerlerden uzaklaştırdığı ölçüde, Ethereum’un bir teknoloji hissesi olması için söylenecek bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Yazma sırasında, ETH 1.578 $ ve BTC 19.983 $ fiyatla işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!