Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Varlıklarına Menkul Kıymetlerden Farklı Bir Şekilde İşlem Yapmanın Hiçbir Nedeni Olmadığını Söyledi!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto piyasalarının geleneksel menkul kıymetler gibi düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

Ofis Saatleri video serisinin yeni bir bölümünde Gensler, ABD borsası ve kripto borsası platformlarının nasıl birbirine benzediğini ve dolayısıyla benzer tüketici korumaları sunması gerektiğini açıklıyor.

“Bu platformlar, kripto platformları, borsalar gibi alıcıları ve satıcıları bir araya getiriyor. Kripto platformlarında, bir aracı kuruma gitmeden doğrudan platformda alım satım yapan milyonlarca, bazen on milyonlarca perakende müşterisi vardır.

Kripto platformlarında işlem yapan çok sayıda perakende müşteriyle, bu platformların benzer korumalar sunduğundan emin olmalıyız. Bu yüzden personelimizden, bu kripto jetonlarının da gelmesini ve uygun olduğunda bir güvenlik olarak kaydolmalarını sağlamak için onları kaydettirmek ve düzenlemek için platformlarla doğrudan çalışmasını istedim.”

sec

Gensler, kripto borsalarının piyasa yapıcı yönünün, çıkar çatışmaları yarattığı için düzenlenmemesi gerektiğini söylemeye devam ediyor.

“Kripto ticaret platformları da piyasa yapıcılar olarak hareket edebilir. Bu, jetonlarınızı sattığınızda, platformlardan birinin aslında diğer taraftan satın alabileceği anlamına gelir. Borsalar bunu yapmaz. Kendi piyasa yapıcıları olarak hizmet etmezler çünkü bu, içsel çıkar çatışmaları yaratır.

Bu yüzden yine personele bu kripto platformlarının piyasa yapıcı işlevlerini ayırmanın uygun olup olmayacağını sordum.”

Gensler, daha sonra, düzenlemeler söz konusu olduğunda kripto varlıklarının menkul kıymetlerden farklı muamele görmesi için hiçbir neden olmadığını söylüyor.

“Sırf farklı bir teknoloji kullanılıyor diye kripto piyasasına farklı davranmak için hiçbir neden yok. Bu, elektrikli otomobil sürücülerine gaz kullanmadıkları için emniyet kemerine ihtiyaç duymadıklarını söylemek gibi olur.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!