Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

ABD Hazine Gözlemcisi, Kripto Faaliyetlerinin Finansal İstikrarı Tehdit Edebileceğini Söyledi!

ABD Hazine Bakanlığı’nın Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC), kripto varlıkları ve bunların ABD’nin geleneksel finansal yapısını etkileme potansiyelini tartıyor.

Dodd-Frank Yasası tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finansal istikrar risklerinin belirlenmesine yardımcı olmak için kurulan konsey, endüstrinin düzenlemesiz kalması durumunda stabilcoinler gibi kripto varlıklarının ülkenin finansal sistemini tehlikeye atabileceğini söylüyor.

“Kripto-varlık faaliyetleri, geleneksel finansal sistemle ara bağlantıları veya genel ölçekleri, mevcut düzenleyici yapının uygulanması da dahil olmak üzere uygun düzenlemelere bağlı kalmadan veya uygun düzenlemelerle eşleştirilmeden büyürse, ABD finansal sisteminin istikrarı için risk oluşturabilir.”

abd

FSOC, uzayın geleneksel sistemle bağlantısı hala nispeten önemsiz olsa da, stablecoin’ler ve ticaret platformları gibi belirli tıkanıklık noktalarının gelecekte tehdit oluşturabileceğini söylüyor.

“Geleneksel finansal sistemle ara bağlantılar şu anda nispeten sınırlı olsa da, potansiyel olarak hızla artabilir. Kripto varlık ekosistemindeki ve geleneksel finansal sistemdeki katılımcılar, çeşitli ara bağlantıları araştırdı veya yarattı. Kayda değer potansiyel ara bağlantı kaynakları arasında, stablecoin faaliyetlerinin bir parçası olarak tutulan geleneksel varlıklar yer alıyor.

Kripto varlık alım satım platformları, kaldıraçlı alım satım ve varlık saklama dahil olmak üzere çeşitli perakende yatırımcılara ve geleneksel finans kurumlarına çok çeşitli hizmetler sunarak daha büyük ara bağlantı potansiyeline sahip olabilir. Tüketiciler ayrıca belirli geleneksel para hizmetleri işletmeleri de dahil olmak üzere kripto varlık faaliyetlerine giderek daha fazla erişebilir.”

Konsey, mevcut düzenlemelere uymanın ve bunların uygulanmasının bu potansiyel riskleri ele almada “önemli bir adım” olduğunu söylüyor. Ayrıca, endüstrinin oluşturabileceği tehditlerle mücadele etmek için kripto varlık verileri ve uzmanlıkla ilgili düzenleyici kurumların kapasitesinin güçlendirilmesini de tavsiye ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!