Bitcoin AnalizleriKripto Para Analizleri

Kripto Analisti, Bitcoin ve ABD Dolarının Endeksini Yıktığını Söyledi!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto yatırımcısı, ABD dolarının zayıflık sinyali vermesiyle Bitcoin ve kripto piyasasının “önemli” bir anla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Kripto stratejisti Justin Bennett, Twitter takipçilerine ABD doları endeksinin (DXY) Mayıs 2021 trend çizgisini test ettiğini ve kırılması halinde kripto piyasaları için yükseliş sinyali verebileceğini söyledi.

“DXY bugün Mayıs 2021 trend çizgisini test etti. Piyasalar için önemli bir an gibi görünüyor.”

kripto para analiz
Kaynak: Jason Bennett/Twitter

Yatırımcılar DXY’yi zayıflama belirtileri açısından yakından izliyor; bu da yatırımcıların sermayelerini ABD dolarından uzaklaştırıp kripto ve hisse senetleri gibi riskli varlıklara yönelttiğini gösteriyor. DXY, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü bir kanal üzerinde hareket etti ancak son aylarda düşmeye başladı.

Bu haberin yazıldığı sırada DXY, bir önceki kapanışı olan 103,19’dan düşüşle 102,31 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin 2023’e güzel başladı

Bennett ayrıca Bitcoin’in (BTC) 2023’te güçlü bir başlangıç yapacağını ve kral kriptonun yukarı doğru bir merdiven basamağı formasyonu göstereceğini söyledi; bu formasyon ani yükselişlerin ardından düzeltme dönemleri geldiğinde oluşuyor. Bu formasyon yeni destek ve direnç fiyat seviyeleri yaratıyor.

Bitcoin için yıla güzel bir başlangıç oldu. Merdiven basamaklı fiyat hareketi, en başından beri olağanüstü. Pek çok fırsat var. Hâlâ 16.722$’lık uzun pozisyonu var ancak bugünkü TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi verileri) öncesinde yarıya indirdim.”

bitcoin analiz
Kaynak: Jason Bennett/Twitter

ABD’de 12 Ocak’ta açıklanan federal TÜFE rakamları enflasyonun hafifçe düştüğünü gösterdi. TÜFE verileri beklentileri karşıladığından, her iki yönde de bir ıskalama üzerine bahis oynayanların ödüllendirilmediğini söyledi.

“YY (yıldan yıla) ve MoM (aydan aya) TÜFE tahmin rakamlarının hemen üzerinde geldi. Tahmin ve gerçekleşen:

Aylık %0,3

Yıllık %6,5

Dolayısıyla hem uzun hem de kısa pozisyonlar aynı hizada.”

Daily Price Action adlı haber bülteninde Bennett; TÜFE rakamlarının açıklanmasından bir gün önce, TÜFE’nin ıskalanmasının piyasaları önemli ölçüde hareketlendireceğini söyledi.

“Yıldan yıla TÜFE tahmini %6,5’tir. Bunun altında bir rakam riskli varlıklar için yükseliş, üstünde bir rakam ise düşüş anlamına gelecektir.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 18.635$’dan işlem görüyor ve son rallisini genişleterek 1 Ocak’taki en düşük seviyesinden %12,6 artış gösterdi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!